Godło Polski

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Aktualności
2023-03-28

Warsztaty plastyczne dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

W czwartek, 16 marca 2023 r., miały miejsce wyjątkowe warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Wielkanoc”, zorganizowane dla pacjentów Oddziału Neurologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Kontynuując naszą współpracę z placówkami zajmującymi się opieką nad dziećmi, osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi – w połowie marca złożyliśmy wizytę w Oddziale Neurologicznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Pod okiem Pani dr Izabeli Bieli z Wydziału Malarstwa oraz studentki kierunku Edukacja artystyczna Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie mali pacjenci przygotowali przepiękne prace plastyczne inspirowane Świętami Wielkanocnymi. Tradycyjnie już ozdobią one świąteczne kartki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Ideą tych wyjątkowych kartek świątecznych, które trafiają nie tylko do członków naszej Wspólnoty Akademickiej, ale także do Partnerów, Współpracowników i Przyjaciół Uczelni, jest zwrócenie uwagi na los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji oraz zachęcenie do pomocy im. Na odwrocie każdej z kartek znajdują się informacje o jej twórcach, a także KRS lub numer konta, dzięki któremu będzie można wspomóc podopiecznych poszczególnych placówek i fundacji.

Marcowe warsztaty zostały zorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przy współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym, Fundacją „O zdrowie Dziecka!” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Projekt koordynowała pracownicy Departamentu Marki Komunikacji UEK, zaś swoim patronatem i wsparciem objął go Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.