Godło Polski

Weź udział w projekcie „Sztuka Pomaga” i wylosuj wyjątkową fotografię

Aktualności
2023-05-31

Weź udział w projekcie „Sztuka Pomaga” i wylosuj wyjątkową fotografię

W kolejnej edycji projektu "Sztuka Pomaga", organizowanego przez Katedrę Gospodarki Publicznej UEK, wśród darczyńców, którzy przekażą dowolną wpłatę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii, zostanie wylosowana fotografia Wojciecha Plewińskiego.

Wpłaty można dokonać poprzez stronę Polskiej Akcji Humanitarnej pod tym linkiem. Aby wziąć udział w losowaniu, należy następnie zarejestrować się przez formularz.

Wojciech Plewiński od roku 1957, przez 40 lat pracował w tygodniku „Przekrój”, dla którego fotografował modę, portrety, pejzaże oraz przygotowywał reportaże. Jest autorem ponad 500 okładek „Przekroju” z portretami kobiet, które stały się znakiem firmowym pisma.

W obecnej edycji projektu można wylosować jego sygnowaną fotografię z 1971 r., przedstawiająca laureatkę konkursu na najmilszą studentkę, stojącą na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej informacji o tym wybitnym polskim fotografiku można znaleźć na stronie prezentującej sylwetki darczyńców projektu "Sztuka Pomaga".

Zachęcamy do udziału w projekcie!

 

W projekcie "Sztuka Pomaga" do wylosowania sygnowana fotografia autorstwa Wojciecha Plewińskiego
Logotyp projektu "Sztuka Pomaga"

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego