Godło Polski

Wiwat maj!

Aktualności
2024-04-30

Wiwat maj!

Zbliżają się dni, w czasie których wspominać będziemy ważne momenty dla naszej Ojczyzny. Z tego powodu również na gmachu naszej Uczelni zawisły flagi Polski, przypominające o świętowaniu i skłaniające do refleksji nad historią naszego kraju.

W tym roku, 1 maja przypada 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja 2004 roku Polska wraz z dziewięcioma innymi państwami: Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami otrzymała pełnoprawne członkostwo we wspólnocie.

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ten symbol narodowy jest z nami we wszystkich ważnych chwilach – zarówno podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, jak i w momentach wzruszeń i radości. 2 maja, poza Dniem Flagi - obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Natomiast, 3 maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Ciesząc się z życia w wolnym, demokratycznym kraju, pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy w ciągu minionych wieków oddawali swoje życie, broniąc naszej Ojczyzny oraz nie szczędzili swoich sił w budowaniu naszego Państwa.

Na gmachu naszej Uczelni zawisły flagi Polski.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego