Wykład prof. Ryszarda Tadeusiewicza dla UTW UEK

Aktualności
2019-11-06
lubie to symbol 3 udostepnij symbol 1

Wykład prof. Ryszarda Tadeusiewicza dla UTW UEK

Serdecznie zapraszamy wszystkich Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku UEK na wykład pt.: Co to jest sztuczna inteligencja i czy należy się jej obawiać? Odbędzie się on 13 listopada br. o godz. 15:00 w pawilonie D w Sali nr 6.

Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz – polski automatyk i informatyk, profesor nauk technicznych, trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Profesor Tadeusiewicz jest znanym popularyzatorem nauki – autorem książek dla dzieci, popularnonaukowego bloga, felietonów dotyczących nauki, a także licznych wykładów.
W artykule Katarzyny Florenckiej dla portalu naukawpolsce.pap.pl tak wypowiedział się na temat zajęć dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku: Słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przychodzą na zajęcia pomimo tego, że nie muszą – pojawiają się dlatego, że są niezwykle żądni wiedzy. Ludzie ci bardzo chcą mieć kontakt z nowoczesną wiedzą, nowoczesną nauką, nowoczesną techniką. Jest to fascynujące; niewiele jest rzeczy, które sprawiają równie dużą przyjemność jak spotkania z seniorami.

Wykład ma charakter zamknięty, dostępny będzie jedynie dla Słuchaczy UTW UEK.

prof. Ryszard Tadeusiewicz

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego