Zmiany w formie prowadzenia zajęć

Aktualności
2020-10-13

Zmiany w formie prowadzenia zajęć

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do komunikatu Prorektora ds. Kształcenia i Studentów UEK z dnia 10 października 2020 r. w sprawie zmiany sposobu realizacji zajęć dydaktycznych w naszej Uczelni, pragnę informować, iż decyzja ta podyktowana była wyłącznie troską Władz UEK o zdrowie naszych pracowników oraz studentów, a także ich bliskich i osób z którymi mamy kontakt w życiu codziennym.

Chciałbym podkreślić, iż nie była to łatwa decyzja, lecz w ocenie całego Kolegium Rektorskiego, w pełni uzasadniona i adekwatna do stanu zagrożenia. Nauczanie zdalne znacząco ograniczy konieczność dojazdów, nieraz bardzo zatłoczonymi środkami komunikacji, a także bezpośredni kontakt z wieloma postronnymi osobami. Mamy nadzieję, że tym samym zwiększy się Państwa bezpieczeństwo, zwłaszcza, że pierwsze przypadki zakażenia pojawiły się także wśród naszych Studentów i Pracowników.

Dokładamy również wszelkich starań, by wykorzystanie formy zdalnej prowadzenia zajęć nie wpływało na pogorszenie jakości procesu kształcenia. Na bieżąco prowadzone są działania, których celem jest monitorowanie dydaktyki i zapewnienie aktywnego wsparcia w obszarach, które tego wymagają, zarówno dla studentów, jak i prowadzących zajęcia. Wszelkie decyzje w tym zakresie na bieżąco konsultowane są z Parlamentem Studenckim UEK.

Ponadto w przestrzeni całej Uczelni realizowane są intensywne działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, tj. znaczne zwiększenie liczby miejsc do dezynfekcji rąk, prowadzenie kampanii informacyjnej w zakresie profilaktyki zakażeń, czy inne działania na rzecz bezpieczeństwa naszej Społeczności.

 

dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK
Rektor
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego