Raport CPP UEK: Niewykorzystany potencjał. Zasoby branży IT/ICT wybranych krajów regionu sąsiedztwa wschodniego

Doniesienia naukowe
2021-09-21

Raport CPP UEK: Niewykorzystany potencjał. Zasoby branży IT/ICT wybranych krajów regionu sąsiedztwa wschodniego

Prezentujemy najnowszy raport Centrum Polityk Publicznych UEK dot. problematyki procesów gospodarczych zachodzących w krajach Partnerstwa Wschodniego oraz kwestii dyplomacji gospodarczej i promocji technologii, w szczególności informatycznych, zza wschodniej granicy w Polsce.

Eksperci Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przekonują, że dyplomacja gospodarcza jest w Polsce mylnie rozumiana i traktowana jako narzucenie klasycznej promocji interesów gospodarczych kraju.

„Tymczasem chodzi o wypracowanie systemowych rozwiązań w zakresie powiązania potencjału rozwojowego kraju z jego skuteczną promocją” – tłumaczą.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, państwa regionu wschodniego intensywnie rozwijają nowoczesne technologie i modernizują się. Autorzy ekspertyzy dostrzegają niewykorzystane możliwości współpracy w tym zakresie. Podkreślają, że potencjał ten jest niedoceniany przez kraje Zachodu, przez co staje się znakomitą szansą dla Polski.

Więcej o narzędziach i sposobach promocji technologii informatycznych (IT/ICT) w raporcie: Niewykorzystany potencjał. Zasoby branży IT/ICT wybranych krajów regionu sąsiedztwa wschodniego, którego autorami są: Zofia Gródek-Szostak, Marat Karatayev, Karolina Kotulewicz-Wisińska, Rafał Lisiakiewicz oraz Maria Wirchniańska.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi raportami CPP UEK, które można znaleźć na stronie www.politykipubliczne.pl w zakładce publikacje.

***

Centrum Polityk Publicznych UEK jest akademickim ośrodkiem badań podejmującym kluczowe problemy administracji publicznej, gospodarki publicznej oraz zarządzania publicznego. Powołane do życia z początkiem 2020 r., działa w ramach Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej UEK. Z Centrum współpracuje kilkudziesięciu ekspertów z wiodących krajowych i międzynarodowych ośrodków badawczych.

Więcej na https://politykipubliczne.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/CPPUEK i Twitterze: https://twitter.com/cppuek

Nowy raport CPP UEK: Niewykorzystany potencjał. Zasoby branży IT/ICT wybranych krajów regionu sąsiedztwa wschodniego

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego