UEK koordynatorem międzynarodowego projektu

Doniesienia naukowe
2020-09-08

UEK koordynatorem międzynarodowego projektu

Projekt „Teaching Digital Entrepreneurship” złożony przez międzynarodowe konsorcjum otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus+ partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego. Głównym celem projektu jest umożliwienie rozwoju oferty dydaktycznej nauczania przedsiębiorczości w epoce cyfrowej.

Gospodarka cyfrowa oraz nowe technologie powodują zmiany w funkcjonowaniu firm, a tym samym konieczność dostosowywania programów nauczania przedsiębiorczości do pojawiających się wyzwań. W odpowiedzi na te potrzeby został przygotowany projekt pod kierownictwem prof. UEK dr. hab. Marka Ćwiklickiego z Katedry Zarządzania Organizacjami Publicznymi Kolegium GAP we współpracy z sześcioma uczelniami partnerskimi: University of Jaen (Hiszpania), Borys Grinchenko Kyiv University (Ukraina), University of Naples Parthenope (Włochy), Vienna University of Economics and Business (Austria), University of Salerno (Włochy) oraz University of Foggia (Włochy).

Przedsięwzięcie ma na celu opracowanie nowych narzędzi dydaktycznych i podniesienie kwalifikacji pracowników i studentów naszej Uczelni z zakresu nauczania cyfrowej przedsiębiorczości.

W ramach projektu planowane są zarówno warsztaty dla nauczycieli akademickich w uczelni partnerskiej w Hiszpanii, jak i wyjazdy studentów, którzy będą mieli możliwość przetestowania wypracowanych rozwiązań na kilkudniowym kursie we Włoszech.

Uniwersytet Ekonomiczny występuje w roli koordynatora projektu i lidera międzynarodowego konsorcjum. Prace projektowe rozpoczęły się 1 września br. i będą trwały przez 36 miesięcy.

Całkowity budżet projektu to ponad 300 000 euro.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego