Godło Polski

Wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki

Doniesienia naukowe
2023-11-24

Wyniki konkursów Narodowego Centrum Nauki

W listopadzie Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkursy OPUS 25 oraz MINIATURA 7. Miło nam poinformować, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania znalazły się dwa, które realizowane będą przez pracowników naszej Uczelni.

Konkurs OPUS 25

23 listopada 2023 r. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listę rankingową w konkursie OPUS 25. Znalazł się na niej projekt pt. Zdolności dynamiczne przedsiębiorstw w realizacji strategii cyrkularnej, którego kierownikiem jest dr hab. Mariusz Sołtysik, prof. UEK.

Kwota projektu wynosi 721 600,00 zł.

Granty OPUS umożliwiają realizację kilkuletnich złożonych projektów, zbudowanie dużych zespołów naukowych, wykorzystanie wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych oraz współpracę z partnerami zagranicznymi, a to wszystko niezależnie od etapu kariery naukowej, na jakim znajduje się kierownik projektu.

 

Konkurs MINIATURA 7

13 listopada 2023 roku Narodowe Centrum Nauki ogłosiło szóstą listę rankingową w ramach konkursu MINIATURA 7. Wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania znalazł się jeden, który realizowany będzie przez pracownika UEK.

Kierownikiem działania naukowego jest dr Edyta Bielińska-Dusza. a tytuł zakwalifikowanego projektu brzmi: Transformacyjny wpływ sztucznej inteligencji na zastępowanie ludzi w procesach innowacyjnych w działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw branży Life Science.

Kwota projektu wynosi 49 390,00 zł.

 

Więcej na stronie Narodowego Centrum Nauki.

 

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego