Godło Polski

Dane są wszędzie #5: Garbage in, garbage out – czyli dlaczego jakość danych jest kluczowa w analizie aktuarialnej

Życie akademickie
2023-01-16

Dane są wszędzie #5: Garbage in, garbage out – czyli dlaczego jakość danych jest kluczowa w analizie aktuarialnej

Koło Naukowe Analizy Danych serdecznie zaprasza na piąty, ostatni w tym semestrze, wykład otwarty w ramach cyklu „Dane są wszędzie”. Wykład odbędzie się 17 stycznia 2023 r. w Paw. C, Sali E na terenie kampusu UEK.

W ramach cyklu wykładów otwartych pt. "Dane są wszędzie", Koło Naukowe Analizy Danych zaprasza na kolejne spotkanie. Wykłady te mają na celu pokazanie aspektu analizy danych oraz wykorzystywania narzędzi analitycznych w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego.

Przed nami piąte spotkanie z cyklu "Dane są wszędzie" organizowane przez Koło Naukowe Analizy Danych wraz z Kołem Naukowym Ubezpieczeń "Risk Management"!

Prelegentem będzie Agnieszka Otręba-Szklarczyk, Data/BI Analyst, specjalista w obszarze analizy danych i wizualizacji, związana z Firmą Verisk – jedną z największych firm w USA zajmujących się analizą danych ubezpieczeniowych. Celem wykładu będzie zaprezentowanie praktycznych przykładów analizy danych ubezpieczeniowych amerykańskiego segmentu ubezpieczeń majątkowych i umożliwienie studentom odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak ważne jest zrozumienie danych i dbanie o ich jakość a także, na czym polegają główne założenia modelu GLM i jak go wykorzystać w praktyce do predykcji szkodowości?

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 17 stycznia 2023 r. do paw. C, Sali E.

Więcej informacji można znaleźć w dedykowanym wydarzeniu w serwisie Facebook.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego