Godło Polski

Dzień pracy z psem 2023

Życie akademickie
2023-06-15

Dzień pracy z psem 2023

3 lipca 2023 r. na naszej Uczelni odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Dzień pracy z psem” pod patronatem JM Rektora UEK dr hab. Stanisława Mazura, prof. UEK. W tym dniu będzie można pracować razem ze swoim czworonożnym przyjacielem na terenie kampusu UEK.

W godzinach od 9.00 do 12.00 zapewniona będzie możliwość skorzystania z porad behawiorysty. Aby lepiej zrozumieć potrzeby i zachowania swojego psa zaprosiliśmy Fundację Peruna oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Samorząd Weterynarii z Akademii Rolniczej urządzi pokaz pierwszej pomocy naszym podopiecznym, a na stoiskach będzie można się zaopatrzyć w różne przysmaki, ciasteczka, suplementy oraz kosmetyki. Chcemy, aby w tym dniu nasz kampus był w pełni przyjazny dla psów.

Pamiętajmy przy tym, aby wziąć pod uwagę różne potrzeby członków naszej społeczności. Dlatego rekomendujemy, aby zapytać swoich współpracowników, a także studentów z którymi będą mieć Państwo kontakt tego dnia, czy nie będą mieli nic przeciwko obecności czworonoga.

Prosimy również o zastanowienie się czy pies będzie się dobrze czuł w takiej sytuacji, czy nie będzie to dla niego za duży stres. Pakując się do pracy tego dnia, należy pamiętać o misce na wodę, legowisku, smyczy, woreczkach, książeczce zdrowia z informacją o ważnym szczepieniu, a także o kagańcu, jeśli pies go potrzebuje.

Pamiętajmy, że komfort naszych czworonożnych przyjaciół jest najważniejszy!

Plakat informujący o Dniu pracy z psem 2023
Plakat informujący o Dniu pracy z psem 2023

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego