Godło Polski

Dzień rachunkowości zarządczej na UEK 2022

Życie akademickie
2022-10-28

Dzień rachunkowości zarządczej na UEK 2022

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz AICPA & CIMA zaprasza wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w finansach i biznesie na kolejną edycję University Management Accounting Day, która odbędzie się 4 listopada o godz. 9:45 w sali D w budynku C. Wydarzenie skierowane jest do Studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością.

UMAD 2022 rozpocznie się od wykładu pt. Rachunkowość zarządcza – unikalne połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy z zakresu strategii biznesowej, finansów i zarządzania z udziałem eksperta CIMA – Jana Prystackiego ACMA, CGMA (Deputy Finance Director i Finance Controller w State Street).

Studenci będą mogli również wziąć udział w CIMA Business Game, czyli grze biznesowej opartej na studium przypadku. Uczestnicy utworzą kilkuosobowe zespoły, z którymi będą pracować nad case study i rozwiązywać wybrane problemy.

University Management Accounting Day to również okazja, aby dowiedzieć się więcej o Programie CIMA na Uczelni. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy w ramach Programu ukończą wszystkie wymagane przedmioty, otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CIMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na dwóch poziomach (Certyfikatu i Operacyjnym). Nie czekaj z decyzją – rekrutacja do Programu CIMA na Uczelni właśnie trwa. Więcej informacji na stronie organizacji.

 

Program:

9:45 – Rachunkowość zarządcza – unikalne połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy z zakresu strategii biznesowej, finansów i zarządzania –Jan Prystacki ACMA, CGMA

10:15 – CIMA Business Game

11:45 – Spotkanie informacyjne nt. Programu CIMA na Uczelni

 

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 689 000 członków i studentów American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ze 196 krajów i terytoriów. Jest światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.

Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją, zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej.

Specjaliści z dyplomem CIMA działają w samym sercu biznesu. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem w dziedzinie finansów.

Zapraszamy na University Management Accounting Day 2022

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego