II edycja Akademii Santander Universidades na UEK

Życie akademickie
2020-10-16

II edycja Akademii Santander Universidades na UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Santander Bank Polska zapraszają studentów i absolwentów na serię wykładów online, które pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę dotyczącą budowania kariery i specyfiki pracy w instytucji finansowej, zarządzania ryzykiem w działalności bankowej oraz kreowania wizerunku i marki instytucji finansowej.

Każdy z wykładów ma też pokazać studentom jak w praktyce wygląda praca w różnych obszarach i zespołach banku. Uczestnicy wykładów poznają też oczekiwane w bankowości kompetencje przyszłych pracowników oraz wysłuchają wykładu o wykorzystaniu innowacji w tworzeniu banku przyszłości.

Wykłady poprowadzą wyłącznie praktycy - szefowie poszczególnych departamentów Santander Bank Polska oraz członkowie jego Zarządu, w tym CEO, Michał Gajewski. Akademia potrwa od 4 listopada do 1 grudnia br.

Podczas 9 spotkań on-line studenci i absolwenci będą mogli wysłuchać między innymi wykładu Michała Gajewskiego, prezesa Zarządu Santander Bank Polska, członków Zarządu oraz Prezes Fundacji Santander Bank Polska, Marzeny Atkielskiej.

Akademia została objęta honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dra hab. Stanisława Mazura, prof. UEK. Dla słuchaczy Akademii przewidziano certyfikaty uczestnictwa.

Nabór prowadzony jest na stronie https://www.santander-grants.com/pl/program/akademia-santander-universidades-online.

Projekt Akademii realizowany jest w ramach inicjatywy #ZainwestujWSiebie Santander Universidades. Aktualnie oprócz Akademii Santander Universidades w ramach inicjatywy oferowane są 4 programy dla niemal 1,5 tysiąca studentów i młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową.

 

W semestrze zimowym oferowane projekty obejmują także:

  • Ogólnopolską Sesję Kół Naukowych: 200 stypendiów dla studentów działających w Kołach Naukowych. Celem konferencji jest prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów działających w Studenckich Kołach Naukowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń między studentami.

Aplikacja do 20.10.2020

  • Stypendia Santander Skills for Professional Development – ESADE: 400 stypendiów skierowanych studentów i młodych absolwentów z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Celem programu jest rozwijanie kompetencji interpersonalnych, kreatywności, negocjacji, podejmowania decyzji.

Aplikacja do 12.11.2020

  • Stypendia Santander English for Professional Development – Upenn: 500 stypendiów dla studentów i absolwentów, których angielski nie jest językiem ojczystym, z maksymalnie 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Celem jest zwiększenia umiejętności językowych i wiedzy w zakresie rozwoju zawodowego na globalnym rynku pracy, wybraniaj ścieżki zawodowej i przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Aplikacja do 16.12.2020

  • Stypendia Santander Women Emerging Leaders - LSE: 125 stypendiów dla kobiet z doświadczeniem zawodowym od 5 do 12 lat. Program ma na celu rozwinięcie umiejętności przywódczych i negocjacyjnych kobiet na obecnym etapie kariery zawodowej.

Aplikacja do 09.11.2020

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego