Godło Polski

Kolejna walka o finały w futsalu w UEK

Życie akademickie
2024-01-26

Kolejna walka o finały w futsalu w UEK

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie po raz kolejny został gospodarzem turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. W dniach od 1 do 4 lutego 2024r. w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz w obiekcie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, 14 zespołów z czterech województw zmierzy się w walce o upragniony awans do turnieju finałowego.

W strefie C półfinału AMP wystąpią drużyny z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Pierwsze gwizdki na obu halach, w których będzie odbywała się rywalizacja, usłyszymy w piątek 2 lutego o godzinie 9:00. W hali UEK zmagania rozpoczną gospodarze, czyli reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy zmierzą się z zawodnikami Akademii Górniczo-Hutniczej. W drugiej hali jako pierwszy zobaczymy pojedynek zespołu z Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z Uniwersytetem Edukacji Narodowej w Krakowie. Zmagania w grupach eliminacyjnych będą trwały aż do sobotniego poranka – dopiero po ich zakończeniu poznamy pary ćwierćfinałowe. To właśnie ćwierćfinały są najważniejszymi spotkaniami w tym turnieju, bowiem te 4 drużyny, które wyjdą z nich zwycięsko, uzyskają prawo do gry w Finale Akademickich Mistrzostw Polski, który będzie odbywał się w Warszawie od 22 do 25 lutego 2024 r.

Akademickie Mistrzostwa Polski to największe rozgrywki akademickie w Polsce, w których co roku w 40 dyscyplinach bierze udział ponad 35 tys. sportowo uzdolnionych studentów. Organizacja tak prestiżowych zawodów to dla Klubów ogromne wyróżnienie i wyraz zaufania od Zarządu Głównego. KU AZS UEK w tym roku otrzymało prawo do organizacji turniejów półfinałowych w futsalu mężczyzn oraz piłce ręcznej mężczyzn, a także turnieju finałowego w unihokeju.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski jest dla naszego Klubu bardzo ważna, bycie gospodarzem tak prestiżowych zawodów to dla nas zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność – zawsze zależy nam, by zawody stały na jak najwyższym poziomie organizacyjnym. Poza rywalizacją sportową jest to też pewna forma integracji studenckiej, dzięki temu również budujemy markę i pokazujemy, że Uniwersytet Ekonomiczny stawia na sport – opowiada Rafał Aksamit, Wiceprezes ds. Sportu AZS UEK.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania drużynie Uniwersytetu Ekonomicznego! Pełny harmonogram rozgrywek dostępny jest TUTAJ. Z wydarzenia będzie również przeprowadzona transmisja online na kanale AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w serwisie YouTube.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dra hab. Stanisława Mazura, prof. UEK.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego