Godło Polski

.kuek | Alumni UEK – grudzień w pigułce

Życie akademickie
2023-12-15

.kuek | Alumni UEK – grudzień w pigułce

Półmetek grudnia już za nami, tak jak i większa część grudniowych aktywności Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

7 grudnia w gronie Klastra Logistyki i Produkcji (prowadzonego przez Martę Nowik i Bartosza Jacynę) gościliśmy w Krakowskim Parku Technologicznym. Wydarzenie organizowane zostało we współpracy z hub4industry European Digital Innovation Hub i było świetną okazją do zapoznania się najnowszymi technologiami stosowanymi w przemyśle i biznesie. W show-roomie daliśmy się porwać trendom robotyki, zapoznając się z krakowską Fabryką Przyszłości. Przedstawiciel firmy Astor - Kamil Majcher wprowadził nas w świat robotów produkcyjno-magazynowych. Dziękujemy gospodarzom z hub4industry: Bartoszowi Józefowskiemu i Wojciechowi Przywale za dużą dawkę informacji dotyczących cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji biznesu!
Za nami również krakowskie wigilijne spotkanie, a w najbliższy poniedziałek(tj.18 grudnia) spotkamy się na przedświątecznym spotkaniu w Warszawie.
Koniec roku to także czas pomagania. Prezenty dla najbliższych to jedno, ale to również chwila, gdy więcej myślimy o tych, którzy mają trudniej niż my. Z inicjatywy i realizacji Katarzyny Rejdych zorganizowaliśmy kuekową Szlachetną Paczkę!
Polecamy Waszej uwadze również dwie organizacje, które zaprosiliśmy na nasze grudniowe spotkania: Serdeczna Fundacja Hearty (Hearty Foundation) oraz Teatr 21 i Centrum Sztuki Włączającej.
Obie te organizacje można wspierać nie tylko w grudniu, obie wykonują fantastyczną pracę! W Krakowie gościliśmy Serdeczną fundację, której założycielką i prezeską jest jedna z naszych członkiń Paulina Wójtowicz-Szmit. Fundacja działa w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu dzieci i młodzieży i wspieraniu młodych ludzi w budowaniu własnej sprawczości.
W Warszawie spotkamy się natomiast z założycielką Teatru21 - Justyną Sobczak, która wraz z jednym z aktorów przybliży nam kulisy działania tego absolutnie unikatowego przedsięwzięcia. W Teatrze 21 aktorami są przede wszystkim osoby z zespołem Downa i autyzmem. Zespół ma za sobą 18 lat działalności i kilkadziesiąt spektakli prezentowanych w
kraju i zagranicą. Nowy rok szykuje się nam również obfity w ciekawe wydarzenia!
Już teraz zapraszamy na styczniowe spotkanie w Tarnowie oraz marcowe zawody narciarskie w Małym Cichym. Zawody są otwarte dla wszystkich osób związanych z UEK i jej jednostkami, dla absolwentów, studentów i pracowników naukowych. Serdecznie zapraszamy! Dla naszych członków i ich bliskich dodatkowo szykujemy imprezę integracyjną.
Rok 2024 zapowiada się naprawde obiecująco.

Nasze wydarzenia (oraz relacje z poprzednich) można śledzić na stronie kuek.pl/events.


Korzystając z okazji składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne - pogodnych i radosnych Świąt, odpoczynku od pośpiechu dnia codziennego, relaksu, dobroci i ciepła.
Wspaniałego Nowego Roku! Niech się nam wszystkim darzy!

Zdjęcie prezentujące członków .kuek/Alumni UEK

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego