Godło Polski

.kuek | Alumni UEK – październik w pigułce

Życie akademickie
2023-11-06

.kuek | Alumni UEK – październik w pigułce

W poprzedniej publikacji przedstawiliśmy krótko kim jesteśmy i co robimy, a także zaprosiliśmy Was na nasze spotkania, które zaplanowaliśmy na październik. Dziś przyszedł czas na krótkie podsumowanie tego bardzo intensywnego dla nas czasu, a także zapowiedź tego co będzie się u nas działo w listopadzie.

Zaczęliśmy od Krakowa. 6 października spotkaliśmy się w Klubie pod Jaszczurami w samym sercu naszego pięknego miasta. To pierwsze spotkanie rozpoczynające powakacyjny cykl naszych .kuekowych wydarzeń. Każde z nich to okazja do poznania niezwykłych ludzi, wzajemnego inspirowania się i budowania relacji opartych na szacunku i zaufaniu.

Tym razem, w gronie naszych członków, sympatyków oraz zaproszonych gości (przedstawicieli Parlamentu Studenckiego, Joannę Kołat - odpowiedzialną za relacje z absolwentami oraz wykładowców prof. Janusza Nesteraka i dra Jakuba Kwaśnego), wspólnie pochylaliśmy się nad zagadnieniem języka korzyści w biznesie – w temat wprowadzali nas Marek Ochmański oraz Wojciech Polan (więcej o samym wydarzeniu – TUTAJ.)

Tydzień później, 13 października zawitaliśmy do Rzeszowa. To było już drugie spotkanie w tym mieście. Tym razem w Hotelu Rzeszów, z którego rozciągał się niesamowity widok na miasto schowane w mroku nocy, ponad 50 uczestników mogło posłuchać podsumowania 40 lat biznesowego doświadczenia, byłego Prezesa Pratt&Whitney w Rzeszowie – Marka Dareckiego (po więcej szczegółów zapraszamy TUTAJ.)

Niemal dwa tygodnie później, 26 października, razem z Martą Klepacz i Renatą Dłuską spotkaliśmy się w Warszawie. Oprócz tradycyjnych dla naszych spotkań rozmów networkingowych i pasowań nowych członków, mieliśmy możliwość posłuchać i porozmawiać o mocy empatii w biznesie. Nieobecni – mają czego żałować, dlatego – na pocieszenie – zapraszamy do prześledzenia naszej relacji z tego wydarzenia.

Cykliczne spotkania .kuekowe to nie jedyne inicjatywy, w które się angażujemy!

Podobnie jak w ubiegłym roku – pojawiliśmy się na XX Targach Pracy UEK 2023. To kolejna okazja, gdzie można nas spotkać, porozmawiać z naszymi przedstawicielami, a także – być może – dołączyć do budowania naszej organizacji przez konkretne działania na jej rzecz. Nasze głowy są pełne nowych pomysłów i chcemy je realizować także z Wami, dlatego serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas i wsparcia nas także bezpośrednio w działaniu!

Zostaliśmy także (za co serdecznie dziękujemy), zaproszeni na uroczyste graduacje (więcej o tych wydarzeniach można przeczytać TUTAJ.) Wszystkich absolwentów, którzy podzielają nasze wartości i nasz pomysł na budowanie największej społeczności absolwentów w Polsce – serdecznie zapraszamy do dołączenia do nas. Mamy ambitne cele i wierzymy w ich osiągnięcie!

(UWAGA! Tylko dla tegorocznych absolwentów studiów I i II stopnia mamy bezpłatny bilet specjalny na spotkanie 10.11!)

W ramach wymiany doświadczeń organizacji studenckich i absolwenckich – dzięki uprzejmości UEK - spotkaliśmy się z przedstawicielami Grand Valey State University, którzy w październiku odbyli wizytę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Była to doskonała okazja do zaprezentowania .kuek zagranicznym gościom i wymiany doświadczeń w prowadzeniu tego typu organizacji.

Działo się. Październik za nami, ale my nie zwalniamy tempa!

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie .KUEK - 10 listopada do Krakowa - jest też możliwość dołączenia online, a tydzień później (17.11) – zapraszamy do Poronina na III Zjazd Absolwentów MBA KSB!

Pod koniec miesiąca (24 listopada) zapraszamy też na nieformalne spotkanie w Tarnowie (więcej o tym spotkaniu można TUTAJ.)

Nie może Was zabraknąć – do zobaczenia!

Autor:
Tomasz Kuśta