Licencjonowani doradcy inwestycyjni z UEK

Życie akademickie
2021-06-23

Licencjonowani doradcy inwestycyjni z UEK

Miło nam poinformować, że 18 czerwca 2021 r. Rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, podpisał kolejnym absolwentom kierunku rynki finansowe zaświadczenia o spełnieniu wymogów do uzyskania wpisu na listę doradców inwestycyjnych w Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzięki podpisanej w 2017 r. umowie pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie a Przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), nasz Uniwersytet jest pierwszą i jak na razie jedyną Uczelnią w Polsce, która oferuje unikalny kierunek studiów (rynki finansowe), uprawniający absolwentów, po spełnieniu określonych wymogów, do wpisu na listę licencjonowanych doradców inwestycyjnych bez konieczności składania trzech egzaminów państwowych.

Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie KNF liczba osób uprawnionych do wykonywania w Polsce zawodu licencjonowanego doradcy inwestycyjnego wynosi obecnie 787 osób. Wśród tego grona jest już 24 absolwentów I edycji studiów na kierunku rynki finansowe UEK. Wielu z nich już pracuje w Towarzystwach Funduszy Inwestycyjnych i zarządza wielomilionowymi portfelami aktywów. Do tego grona niebawem dołączą kolejni.

Zapraszamy zainteresowanych do studiowania na UEK na kierunku rynki finansowe współorganizowanym z KNF i dołączenia do elitarnej grupy doradców inwestycyjnych!

Więcej informacji na stronie internetowej Katedry Rynków Finansowych – Przejdź do strony.

 

Rekrutacja na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie trwa od 21 czerwca!

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego