„Masterclass z NASA”. Zarejestruj się już dziś!

Życie akademickie
2021-09-17

„Masterclass z NASA”. Zarejestruj się już dziś!

Rozpoczęła się rejestracja do pierwszego wspólnego eventu NASA i Vatican Observatory – „Masterclass z NASA o przyszłości człowieka, ekonomii i świata”. Wirtualne studio „Masterclass z NASA” startuje w wersji on-line 21 października 2021 r.

W międzynarodowej debacie swój udział potwierdzili m.in. prof. Jeffrey Sachs – ekonomista (Harvard University), inżynier Artur Chmielewski z NASA, Guy Consolmagno – dyrektor Obserwatorium Watykańskiego, prof. Michał Heller – kosmolog, a także organizacje: Global Leadership Network – organizacji która skupia 250 tys. liderów w ponad 100 państwach świata. Columbia University (30 tys. studentów), University Sao Paolo (95 tys. studentów), AIESEC International (40 tys. w 120 państwach), CEMS (35 ośrodków akademickich, 108 narodowości), World Youth Alliance – milion członków w ponad 100 państwach.

Inicjatorami wydarzenia, którego partnerem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, są Polacy z Fundacji CTN.

„Wygrywamy i przegrywamy razem. Naszym głównym obowiązkiem jest budowanie wizji jutra. Ważne są plany NASA misji załogowych na Księżyc w 2033 roku i na Marsa w 2043, ale jeszcze ważniejsze jest w nas pragnienie żeby zacząć od nowa” – piszą organizatorzy.

Organizatorzy zaznaczają także, że wizja jutra nie rodzi się z apeli i wezwań, lecz z dialogu, wzajemnego słuchania, budowania relacji oraz otwartości na drugiego człowieka. „Taki jest cel spotkania „Masterclass z NASA”. Rozmawiamy o tym, co jest dobre dla młodych” – podkreślają.

Przedmiotem „Masterclass” będzie zderzenie różnych wizji człowieka, ekonomii i świata. Wśród tematów pojawią się m.in. kwestie związane z pandemią, kryzys młodego pokolenia i słabnące nadzieje na przyszłość, a także najnowsze kryzysy w Afganistanie i na Haiti.

Szczegółowe informacje dostępne w TUTAJ.

Plakat informacyjny MasterClass for Global Leaders​

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego