Nie trzeba się bać sztucznej inteligencji

Życie akademickie
2019-11-15
lubie to symbol 6 udostepnij symbol 2

Nie trzeba się bać sztucznej inteligencji

Termin "sztuczna inteligencja" u wielu budzi nie tylko niepokój, ale często wręcz przerażenie. "Niepotrzebnie" - zapewniał prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz podczas wykładu dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku UEK.

W tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku UEK obchodzi swój jubileusz 10-lecia istnienia. Stało się to niepowtarzalną okazją do zaproszenia z wykładem niezwykłych gości. Bez wątpienia jednym z nich jest prof. Ryszard Tadeusiewicz - znany popularyzator nauki, Rektor AGH w latach 1998-2005, Doktor Honoris Causa UEK, wybitny informatyk, robotyk, automatyk. Profesor, podczas wykładu zatytułowanego "Co to jest sztuczna inteligencja i czy należy się jej obawiać?", wyjaśniał zasady działania wybranych modeli sztucznej inteligencji. Przekonywał, że właściwie wykorzystane narzędzia AI nie zagrażają człowiekowi, a wręcz przeciwnie - mogą mu służyć. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, sztuczna inteligencja już teraz jest obecna w naszej codzienności.

Wszystkich zainteresowanych tematyką AI zapraszamy do lektury zimowego wydania "Kuriera UEK" (wydanie w drugiej połowie grudnia), w którym znajdować się będzie wywiad z Panem Profesorem.