Godło Polski

Otwarcie wystawy zdjęć “The CUE’s International Ambassadors”

Życie akademickie
2022-06-01

Otwarcie wystawy zdjęć “The CUE’s International Ambassadors”

W środę 8 czerwca br. o godz. 9:30 na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (przed Budynkiem Głównym) odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy zdjęć "The CUE’s International Ambassadors".

Prezentowana wystawa jest efektem współpracy Welcome Centre UEK i społeczności międzynarodowej Uczelni w ramach programu NAWA “Welcome to Poland”.

Ekspozycja przedstawia serię dziewięciu portretów, których bohaterami są młodzi-przyjezdni z różnych części świata, w tym z Białorusi, Kazachstanu, Irlandii, Meksyku, Mongolii, Nigerii, Ukrainy, Włoch oraz Zimbabwe.

Autorką fotografii jest ukraińska artystka Lidiia Kozhevnikova.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie przemówienie inauguracyjne Pana Rektora dr hab. Stanisława Mazura, prof. UEK. Zaproszenie otrzymali też Państwo Prorektorzy, jak i Dziekani Kolegiów. Na wydarzeniu spodziewamy się również Kierowniczki Biura Programów Zagranicznych, Autorki zdjęć oraz Uczestników projektu.

Bohaterowie zdjęć to osoby zaangażowane społecznie, miłośnicy porównywania realiów w różnych kulturach, pasjonaci sportu, muzyki, poznawania nowych ludzi, czy języków obcych.

Wystawa będzie miała formę instalacji zewnętrznej. Zwiedzający, oprócz warstwy wizualnej, dzięki kodom QR mogą również zapoznać się z historiami studentów i dowiedzieć się więcej o ich sukcesach, doświadczeniach i codziennych wyzwaniach, jakie przynosi pobyt w obcym kraju.

Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia. Wstęp wolny.

----------

The CUE’s International Ambassadors to projekt promujący różnorodność, otwartość, ale również inicjatywa istotnie zaznaczająca pozycję i rolę studentów z zagranicy na UEK. Ten projekt to także odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość i zachodzące przemiany społeczne. W obliczu rosnącej migracji, prezentacja wizerunków oraz historii obcokrajowców ma przybliżyć ich perspektywę i obalać stereotypy.

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego