Podaruj Serce w kopercie Seniorom

Życie akademickie
2021-03-01

Podaruj Serce w kopercie Seniorom

Studenci Koła Naukowego Finanse i Podatki, działającego przy Katedrze Finansów Publicznych oraz Koła Naukowego Rewizji Finansowej Audyt, działającego przy Katedrze Rachunkowości Finansowej, są koordynatorami akcji charytatywnej Serce w kopercie. W akcji uczestniczy również student z Koła Naukowego Prawa Podatkowego TBSP działającego na Uniwersytecie Jagiellońskim Projekt ten realizowany jest w ramach konkursu Big-hearted Ambassadors organizowanego przez Fundację KPMG.

Celem projektu jest materialna pomoc najbardziej potrzebującym Seniorom zamieszkującym w Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie. Udzielenie pomocy związane jest z dostarczeniem seniorom produktów, na które nie mogą sobie pozwolić ze względu na trudną sytuację finansową.

Działania studentów mają na celu w pierwszej kolejności zakup potrzebnych produktów dzięki dofinansowaniu Fundacji KPMG, a także środkom pozyskanym od sponsorów oraz zgromadzonym podczas organizowanej zbiórki. Następnie zakupione produkty zostaną zapakowane odrębnie dla każdego Seniora, a do wszystkich paczek zostaną dołączone spersonalizowane listy napisane przez członków grupy projektowej – i tak właśnie zrodził się pomysł na nazwę - Serce w kopercie – czyli kawałek serca, które studenci chcą przekazać seniorom. Kawałek serca w postaci ciepłego słowa przelanego na papier, do którego można wracać w trudnych chwilach.

Misją projektu jest wsparcie najbardziej potrzebujących seniorów oraz zwrócenie uwagi na problem samotności osób starszych, zwłaszcza w dobie pandemii. Studenci pragną nieść pomoc tym, którzy więcej widzieli oraz przeżyli - są bogatsi o doświadczenia i wspomnienia. Przez Serce w kopercie studenci chcą okazać zarówno troskę i wsparcie, a także zanieść promień radości tam, gdzie go brakuje.

Zachęcamy do wsparcia projektu charytatywnego organizowanego przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: https://zrzutka.pl/zsyv2n

Zapraszamy również do obserwowania działań na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/779306929685480

Dziękujemy za otwartość serca i wszelką pomoc niesioną Seniorom!

Członkowie projektu charytatywnego „Serce w kopercie”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego