Godło Polski

Sesja wyjazdowa studentów kierunku Marketing i komunikacja rynkowa

Życie akademickie
2024-06-28

Sesja wyjazdowa studentów kierunku Marketing i komunikacja rynkowa

Na początku czerwca studenci kierunku Marketing i komunikacja rynkowa pod opieką przewodnika tatrzańskiego - prof. dr. hab. Jana W. Wiktora, a także mgr Marii Bajak, wyruszyli na wycieczkę w malownicze Tatry. Trasa, którą wyruszyli, stworzyła okazję zarówno do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji rocznika, jak i nauki w terenie, pośród piękna przyrody.

Wycieczka rozpoczęła się w przysiółku Gronik, stanowiącym granicę między Kościeliskiem a Zakopanem. Następnie grupa przeszła doliną Małej Łąki, która zachwyca swoimi widokami i przyrodą. Kolejnym punktem na trasie była Wielka Polana Małołącka. Jest to urokliwe miejsce, idealne na krótki odpoczynek i podziwianie górskich krajobrazów. Po krótkiej przerwie grupa ruszyła dalej, by dotrzeć do Przysłopu Miętusiego na wysokości 1187 m n.p.m. i móc podziwiać panoramę Tatr. W tym miejscu wypatrywali nie tylko górskich szczytów na horyzoncie, ale również zbliżającego się 100-lecia naszej Uczelni.

Następnie trasa prowadziła przez Dolinę Kościeliską, aż do Hali Ornak, gdzie studenci zatrzymali się na zasłużony odpoczynek w schronisku. Był to doskonały moment na regenerację sił i wymianę wrażeń z dotychczasowej wędrówki. Otoczenie schroniska okazało się doskonałym miejscem na wykład z komunikacji marketingowej. Z całą pewnością przestrzeń Tatrzańskiego Parku Narodowego okazała się najpiękniejszą salą wykładową, jaką tylko można sobie wyobrazić. Tak wyjątkowe okoliczności przyrody nie rozproszyły jednak studentów, którzy z entuzjazmem wsłuchiwali się w słowa prof. Jana W. Wiktora, aktywnie biorąc udział w dyskusji.

Po zakończonym wykładzie studenci wrócili przez Dolinę Kościeliską do Kir, skąd wyruszyli na parking i następnie powrócili do Krakowa. Pomimo nieco deszczowej pogody, nastroje wśród studentów były bardzo dobre - wszyscy uczestnicy wrócili pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Urok Tatr oraz możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie znajomych z kierunku sprawiły, że wycieczka była wyjątkowym przeżyciem. Dzięki dobrze zaplanowanej trasie i sprzyjającej atmosferze, uczestnicy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym, zdobywając nową wiedzę i cenne wspomnienia.

Autor: mgr Maria Bajak

Zdjęcia: Nataniel Mysiakowski