Startuje UEK TheGame

Życie akademickie
2020-11-03

Startuje UEK TheGame

Unikalny w skali świata projekt oparty o mechanikę grywalizacji rozpoczyna swoją działalność na UEK. Questy, odznaki, rankingi oraz nagrody czekają na członków społeczności akademickiej UEK.

UEK TheGame realizowany jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, reprezentowany przez Koło Naukowe Rozwoju Osobistego, Koło Naukowe Ideaoraz Radę Kół Naukowych UEK przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Osobistego SEED.

UEK The Game to grywalizacja, czyli projekt oparty o elementy gier realizowany w rzeczywistym świecie. Skierowany jest on dla całej wspólnoty akademickiej: studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Pierwsza edycja projektu odbywa się od 01.11.2020 do 30.09.2020 roku. Planowane są również kolejne edycje projektu pozwalające rozszerzać i pogłębiać rozwiązania grywalizacyjne, wprowadzać nowe wyzwania oraz mechaniki.

Zespół UEK TheGame reprezentują osoby pełne pasji oraz naukowych inspiracji, a także chęci do eksplorowania nowych doświadczeń. Za ogólną koncepcję oraz zarządzanie projektem odpowiedzialny jest mgr Robert Szydło z Katedry Zarządzania Zasobami Pracy, który grywalizacyjne rozwiązania w swoich warsztatach i zajęciach wprowadza od ponad 8 lat. Badania oraz mechanika grywalizacji to działy, za które odpowiada mgr Aleksandra Witoszek-Kubicka z Katedry Zachowań Organizacyjnych. Realizuje ona również inne projekty związane z grywalizacją. Więcej możecie przeczytać w Kurierze UEK nr. 3 (85), str. 58. Prowadzeniem Fanpage’a i komunikacją zajmuje się lic. Anna Majewska z Koła Naukowego Rozwoju Osobistego, a za grafikę projektową oraz marketing odpowiedzialna jest lic. Patrycja Wojciechowska z KN Idea.

Grywalizacja w ramach projektu UEK TheGame polega na wykonywaniu przez Uczestników questów (zadań rozwojowych) związanych z 4 kategoriami oraz tym samym zdobywaniu punktów w rankingach.

Wspomniane kategorie to kolejno:

  • Naukowa - w ramach której Uczestnicy mogą wykazywać się w zadaniach takich jak: konferencje, pisanie artykułów naukowych, udział w debatach czy prowadzenie badań naukowych.
  • Edukacyjna - punktowane są osiągnięcia związane ze odpowiednią średnią, ukończonymi semestrami nauki, wykonywaniem obowiązków pierwszaka, udziałem i prowadzeniem szkoleń, odbywaniem staży, zdobywaniem certyfikatów, biernym udziale w wydarzeniach edukacyjnych oraz uczestnictwem w wyjazdy edukacyjnych krajowych i zagranicznych.
  • Organizacyjna - zaprasza do udziału w pracach organizacji studenckich, organizowania wydarzeń, działalności wolontariackiej czy pracy podczas studiów.
  • Fun Part - to kategoria obejmująca wyjazdy oraz imprezy integracyjne, absurdalne sytuacje oraz wszystko związane z juvenaliami.

W ramach uczestnictwa w zadaniach rozwojowych zawodnicy otrzymują odznaki oraz punkty do rankingu. Spis questów rozwojowych, punktów, odznak, a także formalnych kwestii ich otrzymania zawiera Regulamin. Za uzyskanie odpowiedniej ilości punktów w rankingu uczestnik może starać się o vouchery na nagrody. Ponadto prócz standardowych odznak przewidziane są także odznaki dla specjalistów, które zdobyć można po osiągnięciu odpowiedniej ilości punktów i odznak z odpowiednich kategorii.

Poprzez UEK TheGame to chcemy:

  1. Zwiększyć motywację studentów do rozwoju naukowego i organizacyjnego
  2. Upowszechnić ofertę rozwojową UEK wśród społeczności akademickiej
  3. Uatrakcyjnić ofertę UEK wśród potencjalnych studentów
  4. Wzmocnić wizerunek UEK jako innowacyjnego ośrodka naukowego oraz edukacyjnego
  5. Budować ciągłą więź absolwentów z Uczelnią
  6. Ulepszać funkcjonowanie społeczności akademickiej w dobie COVID-19.

Wierzymy, że dzięki tym działaniom możemy wspólnie budować Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - Wspólnotę Wielkich Możliwości!

Aby dowiedzieć się więcej - wejdźcie na naszą stronę internetową, polubcie nasz Fanpage na Facebooku. Zachęcamy też do kontaktu mailowego: kontakt@uekthegame.seed.edu.pl Jednak najlepiej przekonać się o samej grywalizacji po prostu biorąc w niej udział - tak więc zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Robert Szydło

Aleksandra Witoszek-Kubicka

Anna Majewska

Patrycja Wojciechowska

Popularne artykuły

Aktualności miesiąc temu

28 października 2020 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo, Członkowie Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, informujemy, iż decyzją JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, środa, 28 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Aktualności 6 miesięcy temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności Ponad rok temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 6 miesięcy temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 8 miesięcy temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności 2 miesiące temu

Nowi dyrektorzy Instytutów

Dziś, 28 września 2020 r., z rąk JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK, powołania otrzymali nowi dyrektorzy instytutów funkcjonujących w naszej Uczelni:

Życie akademickie miesiąc temu

Nasza absolwentka laureatką Project Master 2020!

30 października 2020 roku Kapituła Konkursu Project Master wyłoniła zwycięzców w konkursie Project Master 2020. Wśród laureatów znalazła się absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności Ponad rok temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Aktualności miesiąc temu

Solidarni z Białorusią

Drodzy Studenci, obywatele Białorusi, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w ramach inicjatywy rządowej „Solidarni z Białorusią” wesprze stypendiami studentów polskich uczelni. W programie „Solidarni ze studentami” przyznane zostaną stypendia obywatelom Białorusi, którzy rozpoczną studia lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim na polskich uczelniach.

Aktualności miesiąc temu

Uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Mamy zaszczyt poinformować, że Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, z dniem 28 września 2020 r., uprawnień do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe 25 dni temu

Nowa monografia dr. hab. Mateusza Pipienia, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W lipcu 2020 r., nakładem Wydawnictwa Routledge, ukazała się monografia “Empirical Macroeconomics and Statistical Uncertainty. Spatial and Temporal Disaggregation of Regional Economic Indicators”, autorstwa prof. Mateusza Pipienia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i dr hab. Sylwii Roszkowskiej z Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Łódzkiego.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

Rekrutacja do programu UEK-CIMA

CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Z dyplomem CIMA staniesz się cennym i niezastąpionym pracownikiem. Już teraz zarządzaj finansami i weź udział w rekrutacji do Programu CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK partnerem międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt o akronimie AroLeather

Projekt badawczo-rozwojowy „Development of microbiologically active, user and environment friendly materials for the light industry” złożony przez międzynarodowe konsorcjum otrzymał finansowanie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach 28 konkursu Inicjatywy CORNET. Głównym celem projektu jest opracowanie technologii wprowadzania olejków eterycznych o działaniu antymikrobowym do struktury skóry i materiałów tekstylnych.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK wśród strategicznych infrastruktur badawczych w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, zawierającą wykaz krajowych i międzynarodowych projektów uznanych ze względu na potencjał badawczy. Spośród 146 nadesłanych do Ministerstwa wniosków wybrano 70 najlepszych infrastruktur. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.