Studenci podarowali serca w kopercie Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Krakowie

Życie akademickie
2021-04-27

Studenci podarowali serca w kopercie Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Krakowie

W dniu 15. kwietnia miał miejsce finał akcji charytatywnej „Serce w kopercie” organizowanej przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem projektu była pomoc Seniorom z Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie. Projekt realizowany był w ramach konkursu ”Big-hearted Ambassadors” organizowanego przez Fundację KPMG przy współpracy z KPMG.

Po wcześniejszym skonsultowaniu potrzeb Seniorów z pracownikami Domu Pomocy Społecznej, Studenci rozpoczęli zbiórkę pieniędzy i darów rzeczowych. Zbiórka była prowadzona w okresie od 26 lutego do 31 marca 2021 r. Łącznie udało się zebrać (za pośrednictwem portalu zrzutka.pl oraz dzięki sponsorom i darczyńcom) kwotę 7617 zł oraz dary rzeczowe w postaci odzieży, słodyczy, a także materiałów papierniczych. Działania grupy projektowej wsparły m.in.: Kancelaria Rachunkowa Wowra Anna, Sklep Papierniczy „Kredkomania”, RAJA Polska, Ryklamy.

Projekt charytatywny „Serce w kopercie” uzyskał również wsparcie lokalnych gazet oraz radia – informacja o „Sercu w kopercie” ukazała się na łamach: Gazety Krakowskiej, Dwutygodnika Miejskiego Kraków.pl, Gazety „Dziennik Polski”.Ponadto, jednym z elementów promocji idei wsparcia Seniorów, był wywiad przeprowadzony z organizatorami Projektu, który został wyemitowany na antenie Radia Kraków 23. marca 2021 r.

Aktywna promocja wydarzenia pozwoliła na dotarcie do większej liczby osób, które zaangażowały się i wsparły działania mające na celu pomoc Seniorom.

Finał akcji charytatwnej odbył się w Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dzięki uprzejmości pracowników zostało zorganizowane spotkanie, podczas którego Studenci mogli przekazać przygotowane wcześniej prezenty dla Mieszkańców. Studenci zaprezentowali Seniorom zdjęcia z realizacji projektu, jak i również zadbali o dobre samopoczucie Mieszkańców poprzez rozmowę. Studenci, w swoich działaniach chcieli nie tylko zaspokoić potrzeby materialne Seniorów, ale także udzielić im wsparcia w sferze emocjonalnej - szczególnie w czasach pandemii. Stąd do każdego z prezentów zostały dołączone spersonalizowane listy z ciepłym słowem, mające dodać otuchy i wywołać uśmiech na twarzach Seniorów. Stąd nazwa „Serce w kopercie” – czyli kawałek serca, które Studenci chcieli podarować Seniorom z Domu Pomocy Społecznej.W czasie spotkania nie brakowało chwil uśmiechu, wzruszenia jak i łez radości.

Misją Studentów było wsparcie Seniorów oraz zwrócenie uwagi na problem samotności, zwłaszcza w dobie pandemii. Poprzez projekt charytatywny „Serce w kopercie” studenci pragnęli okazać troskę, jak również zanieść promień radości do Domu Pomocy Społecznej.

Szczegółowa relacja ze spotkania dostępna jest również na stronie internetowej Koła Naukowego Finanse i Podatki.

Podziękowania uczestników projektu charytatywnego „Serce w kopercie”