Studenci UEK na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju!

Życie akademickie
2021-08-31

Studenci UEK na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju!

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy odliczanie finałowych 30 dni, jakie zostały do otwarcia Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju.

Budynek Pawilonu Polski już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie, trafiając do rankingów najciekawszych pawilonów na tegorocznym Expo. Jednak to nie imponująca architektura i moc atrakcji będą największą ozdobą Pawilonu, a jego obsługa - młodzi, utalentowani i ambitni studenci pięciu polskich uczelni.

26 sierpnia br. grono to poszerzyło się o 20 osób z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W uroczystości zorganizowanej w Sali Senackiej Budynku Głównego Uniwersytetu studenci odebrali listy gratulacyjne i podpisali umowy trójstonne, oficjalnie dołączając do grupy, która już w październiku wyjedzie do Dubaju na praktyki. W ceremonii uczestniczyli m.in. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr hab. Stanisław Mazur oraz prof. UEK oraz dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – Prorektor ds. Projektów i Współpracy, Ambasador Expo 2020 Dubai z ramienia UEK. PAIH reprezentowała Marta Zielińska, Koordynatorka ds. Programów Promocji Regionalnej i współpracy z uczelniami Zespołu EXPO 2020 Dubai, która osobiście czuwała nad procesem rekrutacyjnym. Działaniami związanymi z uczestnictwem krakowskiej uczelni w projekcie koordynowało Akademickie Centrum Kariery UEK, które na spotkaniu reprezentowała pani kierownik ACK – Maja Timler-Świech.

Po uroczystości odbyło się spotkanie, na którym zebrani goście dyskutowali na temat możliwości promocji polskiego szkolnictwa wyższego, w tym oferty UEK na arenie międzynarodowej podczas Expo 2020.

Wybranym studentom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na oficjalnej stronie EXPO 2020 DUBAI: https://expo.gov.pl/home

Facebook: https://www.facebook.com/ExpoPL/

Instagram: https://www.instagram.com/polandatexpo/


#ExpoPL #PolandAtExpo #CreativityInspiredBynature #Expo2020Dubai #Expo2020 #PAIH

Uroczyste podpisanie umów trójstronnych przez studentów UEK

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego