Sukces studentki UEK podczas VI Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych

Życie akademickie
2020-12-04

Sukces studentki UEK podczas VI Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych

W dniach 27-28 listopada 2020 r. w Szczecinie odbyła się VI Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych, zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Do udziału w Sesji została zakwalifikowana studentka UEK, Magdalena Kufel, która zajęła II miejsce w Bloku Ekonomicznym.

Celem konferencji była prezentacja wyników badań prowadzonych przez studentów działających w studenckich kołach naukowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń między studentami.

Na tegoroczną Sesję zgłosiło się 118 studenckich kół naukowych. Łącznie nadesłano 172 streszczenia. W podzielonej na sześć bloków tematycznych sesji udział wzięli studenci z 35 uczelni z całej Polski. Prezentowane przez studentów prace były oceniane przez Komisje Konkursowe.

Wśród osób, które zostały zakwalifikowane do udziału w Sesji znalazła się Magdalena Kufel - Prezes Koła Naukowego Finanse i Podatki działającego przy Katedrze Finansów Publicznych. To jedyne spośród wszystkich kół naukowych działających w UEK, które uczestniczyło w Sesji. Jego opiekunem naukowym jest dr Katarzyna Maj-Waśniowska. Magdalena Kufel przedstawiła referat pt. „Prawo Benforda jako przydatne narzędzie w walce z rachunkowością kreatywną”. Miło nam także poinformować, że Magdalena Kufel zajęła II miejsce w Bloku Ekonomicznym.

Partnerami Sesji byli Santader Universitades, Calbud, Szczecińska Energetyka Cieplna, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Qualia Caffe oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Magdalenie Kufel oraz dr Katarzynie Maj-Waśniowskiej serdecznie gratulujemy!

Wyniki sesji znajdują się na stronie: https://www.zut.edu.pl/fileadmin/pliki/kola/Sesja_2020/Wyniki_Sesja_2020.pdf

Pani Magdalena Kufel zajęła II miejsce w Bloku Ekonomicznym podczas VI Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego