Sukces Studentów Instytutu Finansów na Europejskim Kongresie Finansowym

Życie akademickie
2022-06-10

Sukces Studentów Instytutu Finansów na Europejskim Kongresie Finansowym

W zakończonej w dniach 6-8 czerwca br. 12. edycji Europejskiego Kongresu Finansowego uczestniczyło wielu studentów UEK, głównie z kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem, zaproszonych na podstawie eseju wybranego spośród wielu zgłoszeń z całej Polski.

Nasi studenci odnieśli szereg sukcesów. Grzegorz Nowowiejski, absolwent kierunku Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem, został zwycięzcą konkursu Akademii EKF 2022 na najciekawszy esej za pracę pt. “Nadchodzi czas jastrzębi – strategia przywrócenia wiarygodności złotego”. W dyskusji panelowej podsumowującej nadesłane eseje wystąpił także kolejny absolwent kierunku Bankowość i Zarządzanie Ryzykiem - Jakub Mączyński, autor wyróżnionego eseju „Dawno, dawno temu, za górami, za lasami”.
 
Wśród naszych studentów, których eseje zostały opublikowane w wydawnictwie kongresowym: „Co zmienilibyśmy w Polsce i Europie?” byli też: Katarzyna Mróz z esejem: „Wielka Czwórka dla dobra ludzkości i zwiększania zysków” oraz Julia Podobińska z esejem: „Po datki czy podatki?”.
 
Gratulujemy zarówno nagrodzonym studentom, jak i tym wyselekcjonowanym do udziału w Kongresie i życzymy kolejnych sukcesów!

Link do publikacji z esejami studentów: https://www.efcongress.com/wp-content/uploads/2022/06/AEFC2022-final.pdf

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego