Godło Polski

Świetny start w studenckie życie

Życie akademickie
2023-08-25

Świetny start w studenckie życie

W uroczych Gołkowicach Górnych trwa adaptacyjny obóz Beana, organizowany corocznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK. W dniach 21-27 sierpnia 2023 r. jego uczestnicy mają możliwość przeżyć nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dowiedzieć się wielu praktycznych informacji na temat studiowania na UEK u, działania w organizacjach studenckich, wyjazdów zagranicznych czy radzenia sobie z sesją.

Uczestników obozu odwiedził JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK. Podczas spotkania z JM Rektorem nowo przyjęci studenci mieli możliwość zadawania pytań oraz rozmowy na różne tematy.

W Obozie Beana biorą również udział Członkowie, byli Członkowie i zaproszeni Sympatycy NZS UEK. W programie znajduje się wiele atrakcji, takich jak warsztaty i szkolenia, gra terenowa czy wspinaczka w parku linowym. Nie brakuje również rozgrywek sportowych, gier integracyjnych oraz wieczorów przy ognisku. Co najważniejsze, Obóz Beana to aktywny tydzień w towarzystwie nowych znajomych, dzięki którym pierwsze dni na Uczelni będą jeszcze lepsze.

Na nowo przyjętych studentów UEK czeka jeszcze jedna, warta polecenia inicjatywa. To ŚwieŻAK, obóz adaptacyjny dla nowych studentów organizowany przez Parlament Studencki. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w dniach 28 sierpnia – 3 września 2023, „ŚwieŻAKi” mają okazję poznać osoby ze swojego rocznika jeszcze przed rozpoczęciem zajęć w październiku. W tegorocznej edycji udział weźmie 55 osób. Dla uczestników został przygotowany siedmiodniowy plan, który obejmuje atrakcje na terenie Krakowa, ale też i w miejscowości Murzasichle obok Zakopanego.

Pierwszego dnia uczestnicy poznają kampus UEKu jego okolice, jak również studenckie oblicze Krakowa. W trakcie pozostałych dni, studenci, którzy spędzają w kultowym ośrodku Hawrań mają okazję uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych – silent party, ognisku, legendarnym ślizgu na klacie, czy też wspólnym wyjeździe na termy.

W piątek po południu do uczestników przyjeżdżają zasłużeni działacze PSUEKu, aby przeprowadzić kilka szkoleń przedstawiających działanie Parlamentu oraz organizacji Juwenaliów. Na przełomie sierpnia i września następuje również zmiana kadencji Zarządów organizacji, w związku z tym co roku Przewodniczący przekazuje symbolicznie kierowanie organizacją wybranemu wcześniej elektowi.