Godło Polski

Tłumy na wiosennej edycji Targów Pracy UEK 2023

Życie akademickie
2023-03-10

Tłumy na wiosennej edycji Targów Pracy UEK 2023

9 marca 2023 odbyły się XIX Targi Pracy UEK. Wiosenna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy tłumnie wzięli udział w spotkaniach na stoiskach, konsultacjach ze specjalistami HR i prezentacjach firm.

Tegoroczna wiosenna edycja targów wyróżniła się przede wszystkim rekordową liczbą wystawców. Aż 63 firmy i instytucje publiczne przedstawiły swoje oferty pracy, praktyk i staży zgromadzonym w hali sportowej UEK studentom i absolwentom krakowskich uczelni. Jak przyznawali przedstawiciele firm, frekwencja okazała się znacznie wyższa niż w poprzedniej, jesiennej edycji targów.

Uroczystego otwarcia wydarzenia i powitania zebranych dokonali Jego Magnificencja Rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK i Prorektor ds. Projektów i Współpracy dr hab. Piotr Buła, prof. UEK. Podkreślili oni popularność i prestiż Targów Pracy UEK na tle podobnych imprez branżowych.

W organizację tegorocznej edycji angażowało się siedmiu partnerów wspierających: ABB, Cisco, HSBC, Motorola Solutions, PepsiCo, State Street Bank i UBS. Przygotowali oni prezentacje na tematy branżowe, które zgromadziły łącznie ponad dwustu sześćdziesięciu uczestników. Do najpopularniejszych z nich należały prezentacje State Street Banku: „Co łączy Pablo Escobara i Bernarda Madoffa? Czyli kilka słów o praniu pieniędzy” i ABB: „Studia, czy to wystarczy? – Twoja pierwsza praca w korporacji”. Druga z wymienionych zebrała rekordową liczbę uczestników – około 90 osób.

Obowiązkowym punktem każdej edycji targów pracy jest CV Point, czyli specjalna strefa, w której można skonsultować swoje CV. W tym roku odwiedzający mogli spotkać się z rekruterami z 12 firm, którzy przekazywali każdemu indywidualnie cenne wskazówki, jak zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe w dokumentach aplikacyjnych i podczas rozmów kwalifikacyjnych. Punkt odwiedziło około 160 osób. W czołówce najchętniej odwiedzanych w tej strefie firm znalazły się: ABB, State Street Bank i PepsiCo.

Zainteresowaniem cieszyła się też strefa Erasmus+ Space, gdzie studenci mogli znaleźć dla siebie wymarzone praktyki zagraniczne. Trzech Wystawców z zagranicy (Grecji i Hiszpanii): Europe Language Jobs, Job Trust i Training Experience zachęcało do korzystania z atrakcyjnych ofert staży w około 30 krajach Europy. Ich stoisko odwiedziło prawie 300 osób.

W organizację Targów Pracy UEK zaangażowało się około 50 studentów naszej uczelni. Ich pomoc i zapał okazały się nieocenione.

Kolejna edycja targów zaplanowana jest na jesień 2023 roku.