UEK stawia na komunikację międzykulturową, czyli warsztaty Welcome Centre po raz trzeci

Życie akademickie
2022-10-28

UEK stawia na komunikację międzykulturową, czyli warsztaty Welcome Centre po raz trzeci

W miniony czwartek, 27 października, studenci, doktoranci oraz pracownicy UEK wzięli udział w warsztatach komunikacji międzykulturowej.

Zgromadzeni wysłuchali prelekcji poświęconej teoretycznym podstawom komunikacji, zapoznali się z różnymi typami narracji uwarunkowanymi kulturowo, a także odkrywali niewerbalne sposoby porozumiewania się. Przedstawiono im też mapę świata z uwzględnieniem społeczeństw przywiązujących większą uwagę do ceremoniałów, cechujących się niższą emocjonalnością lub tych bardziej skłonnych do nawiązywania relacji.

Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych i żywych dyskusji. Uczestnicy chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami w kontaktach z przedstawicielami odmiennych kultur i przemyśleniami na temat budowania dialogu.

Na zaproszenie zespołu Welcome Centre warsztaty poprowadziła Pani Natalia Ożegalska-Łukasik z Zakładu Badań nad Społeczeństwami Wielokulturowymi UJ.

Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Świadczą o tym opinie uczestników:

Bardzo miła prowadząca. Świetna grupa.
Warsztaty były zorganizowane perfekcyjnie. Pani prowadząca ciekawie opowiadała. Była też część praktyczna - świetnie! A do tego poznałem wielu fajnych ludzi.
Oby więcej podobnych wydarzeń 😊

Choć zajęcia z komunikacji międzykulturowej za nami, już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne odsłony warsztatów. Najbliższe spotkanie, 10 listopada, dotyczyć będzie tematyki różnorodności i metod przeciwdziałania dyskryminacji.

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.