Godło Polski

UEK wspiera WOŚP. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji

Życie akademickie
2023-01-13

UEK wspiera WOŚP. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji

W niedzielę 29 stycznia, odbędzie się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie umiejscowione zostały puszki WOŚP, a także uruchomiona została eSkarbonka.

31 Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!Celem tegorocznej zbiórki jest zakup środków na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Pierwszy raz w historii urządzenia, które będą zakupione są dedykowane nie konkretnej grupie wiekowej, ale wszystkim, którzy będą ich potrzebować!

 

Na naszej uczelni zostały umiejscowione puszki w następujących lokalizacjach:

- Sekretariat uczelni,

- Portiernia w Budynku Głównym,

- Portiernia w pawilonie C,

- Klub Grota,

- Klub studencki zaUEK.

 

Serdecznie zachęcamy również do skorzystania z eSkarbonki – specjalnego narzędzia technologicznego – jest to wirtualna puszka WOŚP, dzięki której można zbierać pieniądze online.

Wystarczy kliknąć w link dostępny TUTAJ, wybrać kwotę i w ten sposób dołączyć.

W zbiórkę 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się również Rektor UEK, dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, przeznaczając na licytację rysunek Andrzeja Mleczki (link do aukcji TUTAJ), otrzymany od Przyjaciół w czerwcu 2020 r. z okazji wyboru na stanowisko Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, która trwa do 29 stycznia. Liczy się każda złotówka!

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego