Godło Polski

Wystartowała VII edycja konkursu INDEX Investment Challenge

Życie akademickie
2023-03-02

Wystartowała VII edycja konkursu INDEX Investment Challenge

Projekt Index Investment Challenge, realizowany dzięki Kołu Naukowemu INDEX z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Fundacji GPW, to symulator gry giełdowej dla studentów, której celem jest promowanie polskiego rynku kapitałowego oraz aktywnego sposobu lokowania środków finansowych wśród studentów. Pula nagród to ponad 40 000 zł!

Udział w IIC jest dostępny dla osób w wieku 19-26 lat, studiujących na jakiejkolwiek uczelni w Polsce lub za granicą, niezależnie od kierunku studiów. Konkurs jest skierowany do wszystkich zainteresowanych, w tym tych bez doświadczenia z rynkiem kapitałowym i giełdą.

Konkurs odbędzie się na platformie GPWtr@der, gdzie każdy uczestnik otrzyma jeden rachunek inwestycyjny i wirtualne środki pieniężne w wysokości 20 tys. zł. W ciągu kilku tygodni uczestnicy będą inwestowali w akcje spółek z indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80, ETF-y i kontrakty terminowe. Inwestycje będą realizowane poprzez środki wirtualne, ale oparte na rzeczywistych ofertach kupna i sprzedaży. Nagroda dla uczestnika z największą wartością Portfela obejmuje m.in. miesięczny staż na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W ramach „Index Investment Challenge” został przygotowany również dodatkowy konkurs dedykowany wyłącznie kobietom. Polega on na napisaniu eseju pod tytułem „Moja osobista przygoda z inwestowaniem”. Praca powinna zawierać do 5000 znaków. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w trakcie Gali Finałowej 2 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji na stronie Konkursu TUTAJ.

Logo PKN ORLEN
Grafika informacyjna Konkursu
Grafika informacyjna Konkursu

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego