X Edycja Konferencji NAWNE - relacja z wydarzenia

Życie akademickie
2021-05-21

X Edycja Konferencji NAWNE - relacja z wydarzenia

Tegoroczna edycja Konferencji NAWNE dobiegła już końca. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

W dniach 13-14 maja odbyła się Konferencja Naukowa Narzędzia Analityczne w Naukach Ekonomicznych (NAWNE). Była to już dziesiąta edycja wydarzenia, w tym druga w formie zdalnej. Wydarzenie to jest organizowane przez Koło Naukowe Analizy Danych, które działa przy Katedrze Ekonometrii i Badań Operacyjnych oraz przy Katedrze Statystyki na Instytucie Metod Ilościowych w Naukach Społecznych.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie różnorodnych metod oraz narzędzi, które wykorzystywane są w analizie danych ekonomicznych. Wydarzenie to stanowi platformę wymiany wiedzy i poglądów, a także przestrzeń do swobodnej prezentacji wyników badań zarówno przez studentów I i II stopnia, jak i doktorantów.

Podczas tych dwóch dni studenci oraz doktoranci przedstawiali swoje referaty związane z ogólnie pojętą tematyką analizy danych. Co więcej, uczestnicy konferencji mieli możliwość wysłuchania wystąpień Michała Kowalczyka (Excellent Work), reprezentantów Szkoły Analityków – Piotra Kawali i Radosława Pszczółkowskiego – oraz Karola Wolskiego (HRM Academy), Michała Brysia, a także Macieja Winiarskiego (State Street). Łącznie wydarzenie trwało 12 godzin, wzięło w nim udział niemalże 170 uczestników.

Całe przedsięwzięcie wsparli: Partner główny - State Street Bank, pozostali Partnerzy - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Polskie Towarzystwo Statystyczne, Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością zorganizowania Konferencji po raz kolejny w formie internetowej, odbyła się ona na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym.

Podziękowania od organizatorów konferencji NAWNE

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego