Aktywni Studenci UEK z projektem w Budżecie Obywatelskim Krakowa

Wydarzenia
2020-10-01

Aktywni Studenci UEK z projektem w Budżecie Obywatelskim Krakowa

Studenci zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym liczą na pomoc społeczności akademickiej w głosowaniu na projekt nr 32 Akcja Sport

"Akcja Sport - zajęcia sportowo-taneczne dla każdego” to nawiązanie do projektu Aktywny Student. AS stał się nieodłączną częścią naszego sportowego środowiska akademickiego i chcemy podzielić się nim na jeszcze większą skalę.

Projekt AS ma na celu stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Krakowa, a w szczególności dla naszej społeczności akademickiej. Dla aktywnych studentów organizowane będą zajęcia sportowe, treningi motoryczne oraz rozgrywki lig amatorskich. Dla aktywnych seniorów przygotowane zostaną dedykowane zajęcia, natomiast dla aktywnych szkół średnich organizowane będą turnieje w grach zespołowych. Wszyscy uczestnicy będą mieli także możliwość skorzystania z konsultacji u fizjoterapeutów.

W ramach AS’a zostanie przeprowadzonych:

  1. 800 godzin zajęć takich jak: zumba, joga, pilates, fitness, mobility, zajęcia dla seniorów, treningi motoryczne, hip-hop, dancehall, brzuchomania i wiele innych, dostosowanych do Waszych zainteresowań
  2. 7 turniejów w sportach drużynowych (piłka siatkowa, futsal, koszykówka, piłka ręczna) dla uczniów szkół średnich. Pokażmy, że Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to Uczelnia, która stawia na sport!
  3. 200 bezpłatnych wizyt u fizjoterapeuty dla naszej społeczności akademickiej
  4. Udział w ligach amatorskich takich jak: Futbolowa Liga Szóstek, Krakowski Nurt Basketu Amatorskiego

„Organizując tego typu zajęcia chcemy umożliwić odbiorcom spędzanie czasu w sposób aktywny, ale przede wszystkich zainspirować ich do uprawiania sportu, natchnąć pasją. Szereg zróżnicowanych inicjatyw planowanych w ramach zadania pozwoli dotrzeć do maksymalnie szerokiego grona odbiorców”– można przeczytać w ogólnym opisie projektu.

Pasji i zaangażowania działaczom AZS UEK na pewno nie zabraknie. Teraz wszystko jest w rękach głosujących!

Specyfika głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa ogranicza grono osób, które bezpośrednio mogą wesprzeć projekt. Głosować mogą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Grzegórzki, na terenie której znajduje się Uniwersytet Ekonomiczny - bez ograniczeń wiekowych oraz bez konieczności meldunku. Głosowanie potrwa do 5 października 2020. Natomiast z dobrodziejstw projektu Akcji Sport będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Krakowa. Zgodnie z planem Akcja Sport będzie mogła wystartować 1 marca 2021 r.

AS liczy na wsparcie Aktywnych Sąsiadów!

Więcej szczegółów pod linkiem: https://bit.ly/2G4aWeY

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Popularne artykuły

Aktualności 4 miesiące temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności 10 miesięcy temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 5 miesięcy temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 7 miesięcy temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności 23 dni temu

Nowi dyrektorzy Instytutów

Dziś, 28 września 2020 r., z rąk JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK, powołania otrzymali nowi dyrektorzy instytutów funkcjonujących w naszej Uczelni:

Aktualności 11 miesięcy temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Aktualności 2 dni temu

Solidarni z Białorusią

Drodzy Studenci, obywatele Białorusi, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w ramach inicjatywy rządowej „Solidarni z Białorusią” wesprze stypendiami studentów polskich uczelni. W programie „Solidarni ze studentami” przyznane zostaną stypendia obywatelom Białorusi, którzy rozpoczną studia lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim na polskich uczelniach.

Aktualności 6 dni temu

Uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Mamy zaszczyt poinformować, że Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, z dniem 28 września 2020 r., uprawnień do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Wydarzenia 4 miesiące temu

Debata kandydatów na Rektora UEK w kadencji 2020-2024

We wtorek, 16 czerwca, o godz. 10.00, na platformie YouTube odbędzie się transmitowana na żywo debata kandydatów na stanowisko rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w kadencji 2020-2024.

Aktualności 5 miesięcy temu

Międzynarodowy kurs szkoleniowy online

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego UEK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kursie szkoleniowym o charakterze międzynarodowym pt. „Prawne i ekonomiczne aspekty sztucznej inteligencji w nowym tysiącleciu”.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe 7 dni temu

UEK wśród strategicznych infrastruktur badawczych w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, zawierającą wykaz krajowych i międzynarodowych projektów uznanych ze względu na potencjał badawczy. Spośród 146 nadesłanych do Ministerstwa wniosków wybrano 70 najlepszych infrastruktur. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK koordynatorem międzynarodowego projektu

Projekt „Teaching Digital Entrepreneurship” złożony przez międzynarodowe konsorcjum otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus+ partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego. Głównym celem projektu jest umożliwienie rozwoju oferty dydaktycznej nauczania przedsiębiorczości w epoce cyfrowej.

Doniesienia naukowe 3 miesiące temu

Czy społeczność lokalna może determinować podejmowanie racjonalniejszych decyzji inwestycyjnych władz gminy?

Procesy partycypacji społecznej w samorządach lokalnych nabierają obecnie coraz większego znaczenia, również w aspekcie działań inwestycyjnych. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy zaangażowanie społeczności lokalnej w proces podejmowania decyzji wpływa na wzrost efektywności wydatkowanych przez gminy środków inwestycyjnych?

Doniesienia naukowe 4 miesiące temu

Badania nad czwartą rewolucją przemysłową

Projekt REV4.0 czyli „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” jest przedsięwzięciem badawczym realizowanym już od półtora roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.