Charytatywny Turniej Badmintona RAKieta 2.0

Wydarzenia
2020-02-06
lubie to symbol 1 udostepnij symbol 0

Charytatywny Turniej Badmintona RAKieta 2.0

Odbijamy ze Stefanią dla dzieci! Pod takim hasłem odbędzie się już druga edycja charytatywnego turnieju Badmintona RAKieta, który w dniu 8 lutego odbędzie się na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Codzienne zmagania, trudy leczenia i nieustępujący ból, inspirują do pomocy innym, dlatego chcemy wyjść z inicjatywą szerzenia świadomości, pokazując, że choroby mogą dotknąć każdego z nas i tak samo każdy z nas może pomóc, na przykład będąc wspierającym lub ofiarodawcą. Walką na kortach rok temu solidaryzowaliśmy się z codziennymi zmaganiami z chorobą naszej koleżanki Stefanii Stefańczyk, która walczyła z nowotworem, niezwykle rzadko spotykanym u dorosłych, nerwiakiem zarodkowym, znanym jako Neuroblastoma. Nasza pasja do sportu była motywacją do walki z jej chorobą, szybkiego powrotu do zdrowia i gry w badmintona, dlatego w tym roku Stefania zagra z nami w pełni sił po oficjalnie zakończonym leczeniu.

Dokładnie tak jak w poprzednim roku cały dochód z turnieju zostanie przeznaczony na fundację wspierającą małych pacjentów onkologicznych. Tym razem udało nam się podjąć współpracę z Fundacją Cancer FIGHTERS. Jej założycielem jest młody zawodnik sztuk walki, który w wieku 15 lat pokonał nowotwór i wrócił do czynnego sportu. W tej chwili z udziałem znanych sportowców prowadzą bardzo kreatywne akcje motywujące najmłodszych pacjentów w ich codziennych zmaganiach.
Ponadto prowadzą zbiórki (aktualnie zebrali już niemal 1 mln zł) na sprzęt medyczny na oddziały onkologiczne w szpitalach w całej Polsce. I właśnie w tym chcemy ich wesprzeć naszą zbiórką.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu, ceniących dobrą zabawę i pragnących przyłączyć się do naszej inicjatywy. To coś więcej niż zwykłe badmintonowe zmagania, chcemy, aby było to także wydarzenie towarzyskie i rodzinne, a główną ideą był sport i pomoc, a może odwrotnie pomoc i sport.

Jeśli byliście rok temu, to nie może Was zabraknąć 8 lutego na Rakowickiej 27 w Krakowie, jeśli jednak nie mogliście uczestniczyć w pierwszej edycji to polecamy obejrzeć zdjęcia na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/TurniejRAKieta/photos/?tab=album&album_id=502302566966651.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego