Charytatywny Turniej Badmintona RAKieta 2.0

Wydarzenia
2020-02-06
lubie to symbol 2 udostepnij symbol 18

Charytatywny Turniej Badmintona RAKieta 2.0

Odbijamy ze Stefanią dla dzieci! Pod takim hasłem odbędzie się już druga edycja charytatywnego turnieju Badmintona RAKieta, który w dniu 8 lutego odbędzie się na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Codzienne zmagania, trudy leczenia i nieustępujący ból, inspirują do pomocy innym, dlatego chcemy wyjść z inicjatywą szerzenia świadomości, pokazując, że choroby mogą dotknąć każdego z nas i tak samo każdy z nas może pomóc, na przykład będąc wspierającym lub ofiarodawcą. Walką na kortach rok temu solidaryzowaliśmy się z codziennymi zmaganiami z chorobą naszej koleżanki Stefanii Stefańczyk, która walczyła z nowotworem, niezwykle rzadko spotykanym u dorosłych, nerwiakiem zarodkowym, znanym jako Neuroblastoma. Nasza pasja do sportu była motywacją do walki z jej chorobą, szybkiego powrotu do zdrowia i gry w badmintona, dlatego w tym roku Stefania zagra z nami w pełni sił po oficjalnie zakończonym leczeniu.

Dokładnie tak jak w poprzednim roku cały dochód z turnieju zostanie przeznaczony na fundację wspierającą małych pacjentów onkologicznych. Tym razem udało nam się podjąć współpracę z Fundacją Cancer FIGHTERS. Jej założycielem jest młody zawodnik sztuk walki, który w wieku 15 lat pokonał nowotwór i wrócił do czynnego sportu. W tej chwili z udziałem znanych sportowców prowadzą bardzo kreatywne akcje motywujące najmłodszych pacjentów w ich codziennych zmaganiach.
Ponadto prowadzą zbiórki (aktualnie zebrali już niemal 1 mln zł) na sprzęt medyczny na oddziały onkologiczne w szpitalach w całej Polsce. I właśnie w tym chcemy ich wesprzeć naszą zbiórką.

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu, ceniących dobrą zabawę i pragnących przyłączyć się do naszej inicjatywy. To coś więcej niż zwykłe badmintonowe zmagania, chcemy, aby było to także wydarzenie towarzyskie i rodzinne, a główną ideą był sport i pomoc, a może odwrotnie pomoc i sport.

Jeśli byliście rok temu, to nie może Was zabraknąć 8 lutego na Rakowickiej 27 w Krakowie, jeśli jednak nie mogliście uczestniczyć w pierwszej edycji to polecamy obejrzeć zdjęcia na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/TurniejRAKieta/photos/?tab=album&album_id=502302566966651.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Popularne artykuły

Aktualności 7 miesięcy temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności miesiąc temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności miesiąc temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 3 miesiące temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności 7 miesięcy temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Wydarzenia 20 dni temu

Debata kandydatów na Rektora UEK w kadencji 2020-2024

We wtorek, 16 czerwca, o godz. 10.00, na platformie YouTube odbędzie się transmitowana na żywo debata kandydatów na stanowisko rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w kadencji 2020-2024.

Aktualności miesiąc temu

Międzynarodowy kurs szkoleniowy online

Katedra Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego UEK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kursie szkoleniowym o charakterze międzynarodowym pt. „Prawne i ekonomiczne aspekty sztucznej inteligencji w nowym tysiącleciu”.

Aktualności 5 miesięcy temu

Członkowie Komitetów Naukowych PAN

Przedstawiamy listę pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy zostali wybrani na członków Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023 r.

Aktualności 6 miesięcy temu

Prof. UEK dr hab. Marcin Gębarowski Członkiem Honorowym Polskiej Izby Przemysłu Targowego

W dniach 4-6 grudnia br. w Karpaczu miał miejsce XI Zimowy Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jednym z punktów wydarzenia było Walne Zgromadzenia Izby, podczas którego podjęta została uchwała o nadaniu tytułu „Członka Honorowego Polskiej Izby Przemysłu Targowego” prof. UEK dr. hab. Marcinowi Gębarowskiemu z Katedry Zarządzania Procesowego.

Wydarzenia 4 miesiące temu

ODWOŁANY Dzień Otwarty

Mając na uwadze zdrowie uczestników Dnia Otwartego UEK informujemy, że decyzją Władz Rektorskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wydarzenie zaplanowane na dzień 20.03.2020 zostaje odwołane. Decyzja została podjęta na podstawie stanowiska Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa z 2 marca 2020 roku w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe 11 dni temu

Czy społeczność lokalna może determinować podejmowanie racjonalniejszych decyzji inwestycyjnych władz gminy?

Procesy partycypacji społecznej w samorządach lokalnych nabierają obecnie coraz większego znaczenia, również w aspekcie działań inwestycyjnych. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy zaangażowanie społeczności lokalnej w proces podejmowania decyzji wpływa na wzrost efektywności wydatkowanych przez gminy środków inwestycyjnych?

Doniesienia naukowe 20 dni temu

Badania nad czwartą rewolucją przemysłową

Projekt REV4.0 czyli „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” jest przedsięwzięciem badawczym realizowanym już od półtora roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doniesienia naukowe 4 miesiące temu

Czy rynek nieruchomości mieszkaniowych na terenach miejskich może funkcjonować w „inteligentny” sposób?

Obecnie miasta przechodzą bardzo duże zmiany, które mają istotne implikacje dla funkcjonowania rynku nieruchomości. W szczególności, można stwierdzić, że tradycyjny rynek mieszkaniowy, naśladując w pewnym sensie koncepcję smart city, staje się coraz bardziej inteligentny.

Doniesienia naukowe 5 miesięcy temu

Pierwszy rok projektu o czwartej rewolucji przemysłowej

Minął pierwszy rok realizacji jednego z największych grantów naukowych w historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Otrzymaliśmy blisko 12 milionów złotych na prowadzenie badań w 9 zespołach reprezentujących wszystkie uprawiane w naszej uczelni dyscypliny naukowe. Było to możliwe dzięki stworzeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – z inicjatywy prof. Stanisława Mazura – programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.