Godło Polski

Eliminacje okręgowe XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości

Wydarzenia
2023-03-06

Eliminacje okręgowe XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości

W dniu 2 marca br., w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, odbyły się eliminacje okręgowe XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowane przez Katedrę Przedsiębiorczości i Innowacji UEK.

Otwarcia eliminacji okręgowych w murach naszej Uczelni dokonał dr hab. Piotr Buła, prof. UEK – Prorektor ds. Projektów i Współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości w Krakowie.

Słowa powitania do uczestników Olimpiady skierowała także dr hab. Karolina Klecha-Tylec – Prorektor ds. Kształcenia i Studentów, zwracając uwagę na bogatą ofertę dydaktyczną oraz zachęcając do wyboru naszej uczelni w kontekście dalszych wyborów edukacyjnych.

 

W pracach komisji okręgowej XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości wzięli udział:

  • dr hab. Piotr Buła, prof. UEK-Prorektor ds. Projektów i Współpracy, przewodniczący Komitetu Okręgowego
  • dr hab. Maria Urbaniec, prof. UEK- kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji, członek Komitetu Okręgowego
  • dr Zbigniew Michalik- sekretarz Komitetu Okręgowego
  • dr Marcin Piątkowski- członek Komitetu Okręgowego

Tegoroczna edycja Olimpiady Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Biznes i zarządzanie”.

Do eliminacji szkolnych Olimpiady zgłosiło się w tym roku 5017 uczniów z całej Polski z ponad 700 szkół (w tym z okręgu krakowskiego - 1322 uczniów).

W zawodach okręgowych organizowanych przez naszą Uczelnię uczestniczyło w tym roku 266 uczniów ze szkół zwojewództw małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego, którzy wraz z nauczycielami sprawującymi opiekę merytoryczną odwiedzili nasza uczelnię. Etap okręgowy przebiegał dwustopniowo: w formie testu pisemnego oraz zadania sytuacyjnego.

Natomiast do eliminacji centralnych kwalifikuje się jedynie 15 zawodników z każdego okręgu, którzy zdobyli największą liczbę punktów łącznie z testu i zadania zespołowego. Lista zwycięzców eliminacji okręgowych XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości została zamieszczona na stronie internetowej: https://www.olimpiada.edu.pl