Godło Polski

Go Healthy Girl wraca na uniwersytety! 23 stycznia zapraszamy na UEK

Wydarzenia
2024-01-19

Go Healthy Girl wraca na uniwersytety! 23 stycznia zapraszamy na UEK

Wykłady z ekspertami, otwarte warsztaty – tak właśnie wygląda kolejna edycja kampanii społecznej „Go Healthy Girl”, która trwa od 23 stycznia na krakowskich uniwersytetach. Celem akcji jest popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki onkologicznej. Partnerem wydarzenia został Uniwersytet Ekonomiczny.

23.01.2024 r o godz. 11:00 w sali Senackiej w Budynku Głównym (ul. Rakowicka 27) odbędzie się cykl wykładów i warsztatów realizowany przez specjalistów z zespołu Go Healthy Girl m.in. ginekolog Dorotę Niewęgłowską, fizjoterapeutki uroginekologiczne Beatę Przałę, Barbarę Forczek-Iwon i Judytę Gugulską oraz położną Małgorzatę Szubę.

„Go Healthy Girl” to kampania edukacyjna, mająca na celu zachęcenie kobiet do regularnych badań ginekologicznych i przekazanie wiedzy na temat dostępnych metod zapobiegania schorzeniom intymnym. Podczas serii wykładów eksperckich zostaną poruszone tematy związane z profilaktyką zdrowia intymnego, m.in. temat wirusa HPV, raka szyjki macicy, raka piersi, a także zdrowia menstruacyjnego, w tym bolesnych miesiączek. Za organizacją i przebiegiem akcji stoi zespół Fundacji Admoveri wraz z firmą Roche. Podczas wcześniejszej edycji akcji odbywającej się na uniwersytetach w wykładach wzięło udział ponad 500 studentek.

Harmonogram spotkania:

11:00 Profilaktyka onkologiczna. Wspólnie obalimy mity o raku szyjki macicy.

  • med. Dorota Niewęgłowska- ginekolog, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Zainteresowania i jej praca zawodowa związane są głównie z kompleksową profilaktyką schorzeń ginekologicznych, nowoczesnym leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób kobiecych oraz opieką nad kobietą ciężarną wraz z diagnostyką ultrasonograficzną.

12:00Zdrowie menstruacyjne i inne ciałopozytywne tajemnice! Czyli wszystko o okresie, PMS i endometriozie.

  • Beata Przała- fizjoterapeutka uroginekologiczna, trenerka kobiet. Założycielka gabinetu „Femi Strefa” w Krakowie. Zajmuje się profilaktyką i terapią dna miednicy. Pomaga pacjentkom w każdym wieku, poprawić swoje zdrowie oraz sylwetkę.

13:00 Automasaż piersi – warsztaty

  • Judyta Gugulska– fizjoterapeutka i technik masażysta. Specjalizuje się terapiach manualnych twarzy, drenażu limfatycznym i fizjoterapii stomatologicznej. W trakcie warsztatów pokaże Ci jak wykonać krótki automasaż pod prysznicem i nie tylko. Wykorzystamy do tego dłonie (bo to najcenniejsze narzędzie), gąbkę i/lub szczotkę.

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu UEK Odpowiedzialny przy współpracy z Fundacją Admoveri.

Grafika promocyjna

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego