Godło Polski

Godzina dla Ziemi WWF

Wydarzenia
2023-03-14

Godzina dla Ziemi WWF

25 marca br. o godzinie 20.30 odbędzie się akcja organizowana na całym świecie pod hasłem „Godzina dla Ziemi WWF”, do której przyłącza się również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W tym czasie iluminacje zewnętrzne i wewnętrzne na Kampusie będą wyłączone na jedną godzinę.

W tym dniu w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę wygaszamy światła w swoich domach, a instytucje publiczne oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Decydując się na zgaszenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF, mamy szansę pokazać, iż razem z tysiącami rozpoznawalnych budynków i milionami ludzi na całym świecie włączamy się do zmian w trosce o środowisko naturalne.

Możecie również Państwo podpisać petycję do Pana Premiera w sprawie zwiększenia powierzchni obszarów chronionych,która dostępna jest TUTAJ.

Zachęcamy do uczestnictwa!

To nic nas nie kosztuje, a mamy możliwość zwiększyć szanse na ochronę różnorodności biologicznej i ochronę gatunków.

Grafika informacyjna wydarzenia

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego