Inauguracja projektu „Sztuka na UEK”

Wydarzenia
2021-06-14

Inauguracja projektu „Sztuka na UEK”

Już w najbliższy czwartek, 17 czerwca 2021 r., o godzinie 15:30 zapraszamy do udziału online w uroczystej inauguracji projektu „Sztuka na UEK”.

W czwartek, tuż po zaplanowanym na godz. 15:00 otwarciu Forum UEK, o godz. 15:30, na scenie pomiędzy pawilonami S i F, odbędzie się debata pt. „Ekonomia i sztuka społecznej wyobraźni”.

Następnie, w części artystycznej, zapraszamy na koncert Orkiestry Wojskowej w Krakowie, Big Bandu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz niezawodnego Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie „Dominanta”.

Będzie to uroczysta inauguracja zainicjowanego przez JM Rektora dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK projektu „Sztuka na UEK”, którego celem jest pokazanie roli, jaką mogą i powinny pełnić Uniwersytety w otoczeniu.

Dlatego nie tylko jako Wspólnota Akademicka UEK, ale także jako odbiorcy kultury, zdajemy sobie sprawę z konieczności uznania sztuki za jeden z kluczowych impulsów stanowiących o rozwoju człowieka i społeczeństwa. Projekt „Sztuka na UEK” łączy naukowe doświadczenia pracowników i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z wiedzą i kreatywnością przedstawicieli uczelni artystycznych, instytucji kultury czy samorządu i miasta.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są TUTAJ.

Plakat informacyjny.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego