Godło Polski

Kraków. Przesiadka do komunikacji miejskiej. Kiedy i na jakich warunkach? Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie!"

Wydarzenia
2023-03-27

Kraków. Przesiadka do komunikacji miejskiej. Kiedy i na jakich warunkach? Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie!"

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Instytut Sztuki oraz Klub Pod Jaszczurami serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiaj-MY o Krakowie!", organizowane w ramach programu UEK Odpowiedzialny. Aktywność Obywatelska.

Odbędzie się ono w Klubie Pod Jaszczurami, 30 marca (czwartek), o godz. 18:00, a tematem przewodnim debaty będzie:„KRAKÓW. Przesiadka do komunikacji miejskiej. Kiedy i na jakich warunkach?” .

Wyzwania, z jakimi mierzy się polityka publiczna w kwestii transportu, jego sprawności oraz ekonomicznej skuteczności, w kontekście dostosowania go do zróżnicowanychpotrzeb mieszkańców i turystów, a także wymogów i przepisów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, od wielu już miesięcy są tematem wielogłosowej dyskusji. Jaka będzie zatem przyszłość transportu publicznego w Krakowie? Czy uda się go nam choć częściowo przenieść pod ziemię, czy też wciąż będziemy skazani na zagospodarowanie przestrzeni publicznej infrastrukturą tramwajową? Co z rozwojem transportu zeroemisyjnego oraz strefami czystego transportu?

Na te i inne pytania odpowiadać będą:

  • dr inż. arch. Dorota Jopek, Katedra Gospodarki Przestrzennej UEK,
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej,
  • Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie,
  • Damian Majkowski, uczestnik programu doktorskiego UEK,
  • Patryk Salamon, redaktor naczelny portalu Lovekrakow.pl.

Debatę poprowadzi dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zgodnie z tradycją cyklu, wydarzenie to uświetni występ artystyczny, tym razem w wykonaniu słynnego artysty kabaretowego Marcina Dańca

Cykl odbywa się pod patronatem medialnym: Radia Kraków, TVP Kraków oraz portalu LoveKraków.pl

Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

Plakat debaty pt. "KRAKÓW. Przesiadka do komunikacji miejskiej. Kiedy i na jakich warunkach?”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego