Małopolska Noc Naukowców na UEK

Wydarzenia
2020-11-20

Małopolska Noc Naukowców na UEK

27 listopada zapraszamy na wykłady i warsztaty ONLINE przygotowane przez naukowców z Instytutu Nauk o Jakości i Zarządzania Produktem UEK w ramach tegorocznej edycji wydarzenia.

„Nic nie może przecież wiecznie trwać” – reklamacje obuwia okiem towaroznawcy

Kim jest rzeczoznawca? Ile wynosi trwałość obuwia - 10 dni czy 2 lata? Czy farbowanie i przemakanie obuwia jest wadą?
Możliwości składania reklamacji w zakresie obuwia. Prawne aspekty odpowiedzialności sprzedawcy z tytuły rękojmi.

Prowadzący:dr inż. Paweł Turek

godz. 17:00 - https://zoom.us/j/92377440904?pwd=TmJTVE1jcGozQzZpU3RTTDBXb0RRdz09

 

Jakie ciekawostki skrywa Twoje ubranie?

  • Co wspólnego mają jeansy z kamieniami i piaskiem?
  • Dlaczego T-shirt łatwo się rozciąga, a koszula nie?
  • Dla kogo jedwabna bluzka jest zabójcza?
  • Co sprawia, że wełniany sweter jest „ciepły”?
  • Jakie informacje muszą być zamieszczone na metkach wyrobów odzieżowych, co one oznaczają i czy zawsze są prawdziwe?

Prowadzący: mgr inż. Mateusz Kowalski

godz. 17:00 - https://zoom.us/j/99055030234?pwd=c0RJR3hFUkdxZ2F1SlVMWUxJdUQ0Zz09

godz. 18:00 - https://zoom.us/j/99055030234?pwd=c0RJR3hFUkdxZ2F1SlVMWUxJdUQ0Zz09

godz. 19:00 - https://zoom.us/j/99055030234?pwd=c0RJR3hFUkdxZ2F1SlVMWUxJdUQ0Zz09

 

Jak zhakować człowieka, czyli czy superfoods mogą zoptymalizować możliwości naszego organizmu?

Czym jest biohaking i czy to nielegalne? Czy można zhakować organizm człowieka? Co robić by być zdrowszym, bardziej odpornym, kreatywnym i pełnym energii na co dzień?
Czynniki wpływające na nasze zdrowie to przede wszystkim zanieczyszczenia środowiska, stres, nieodpowiednia dieta, wysokoprzetworzona żywność, zbyt mała ilość snu… Jak twierdzi Victor Lindlahr aż „90% chorób znanych człowiekowi spowodowanych jest przez tanią, kiepskiej jakości żywność”. Czy możemy coś z tym zrobić? Odpowiedzią może być odpowiednio zbilansowana, racjonalna dieta bogata w żywność funkcjonalną i produkty określane mianem Superfoods, czyli superżywności. Czy superżywność musi być droga, jaki wywiera wpływa na nasz organizm i gdzie jej szukać?

Prowadzący: dr inż. Małgorzata Miśniakiewicz

godz. 17:00 - https://zoom.us/j/3153147708?pwd=WktyZmljVnhiMmZqQnVJM2Fra2lGdz09

godz. 19:00 - https://zoom.us/j/3153147708?pwd=WktyZmljVnhiMmZqQnVJM2Fra2lGdz09

 

Zapraszamy do udziału!

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Popularne artykuły

Aktualności miesiąc temu

28 października 2020 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo, Członkowie Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, informujemy, iż decyzją JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, środa, 28 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Aktualności 6 miesięcy temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności Ponad rok temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 6 miesięcy temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 8 miesięcy temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności 2 miesiące temu

Nowi dyrektorzy Instytutów

Dziś, 28 września 2020 r., z rąk JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK, powołania otrzymali nowi dyrektorzy instytutów funkcjonujących w naszej Uczelni:

Życie akademickie miesiąc temu

Nasza absolwentka laureatką Project Master 2020!

30 października 2020 roku Kapituła Konkursu Project Master wyłoniła zwycięzców w konkursie Project Master 2020. Wśród laureatów znalazła się absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności Ponad rok temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Aktualności miesiąc temu

Solidarni z Białorusią

Drodzy Studenci, obywatele Białorusi, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w ramach inicjatywy rządowej „Solidarni z Białorusią” wesprze stypendiami studentów polskich uczelni. W programie „Solidarni ze studentami” przyznane zostaną stypendia obywatelom Białorusi, którzy rozpoczną studia lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim na polskich uczelniach.

Aktualności miesiąc temu

Uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Mamy zaszczyt poinformować, że Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, z dniem 28 września 2020 r., uprawnień do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe 25 dni temu

Nowa monografia dr. hab. Mateusza Pipienia, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W lipcu 2020 r., nakładem Wydawnictwa Routledge, ukazała się monografia “Empirical Macroeconomics and Statistical Uncertainty. Spatial and Temporal Disaggregation of Regional Economic Indicators”, autorstwa prof. Mateusza Pipienia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i dr hab. Sylwii Roszkowskiej z Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Łódzkiego.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

Rekrutacja do programu UEK-CIMA

CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Z dyplomem CIMA staniesz się cennym i niezastąpionym pracownikiem. Już teraz zarządzaj finansami i weź udział w rekrutacji do Programu CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK partnerem międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt o akronimie AroLeather

Projekt badawczo-rozwojowy „Development of microbiologically active, user and environment friendly materials for the light industry” złożony przez międzynarodowe konsorcjum otrzymał finansowanie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach 28 konkursu Inicjatywy CORNET. Głównym celem projektu jest opracowanie technologii wprowadzania olejków eterycznych o działaniu antymikrobowym do struktury skóry i materiałów tekstylnych.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK wśród strategicznych infrastruktur badawczych w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, zawierającą wykaz krajowych i międzynarodowych projektów uznanych ze względu na potencjał badawczy. Spośród 146 nadesłanych do Ministerstwa wniosków wybrano 70 najlepszych infrastruktur. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.