Nie(Mobilność) studentów zagranicznych w czasach pandemii – seminarium OWiM

Wydarzenia
2020-09-28

Nie(Mobilność) studentów zagranicznych w czasach pandemii – seminarium OWiM

Zbliżające się seminarium Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji (OWIM), na kilka dni przed inauguracją nowego roku akademickiego, będzie poświęcone mobilności i nie(mobilności) studentów zagranicznych w czasie pandemii.

Celem seminarium jest nakreślenie szerszego obrazu aktualnej sytuacji studentów zagranicznych, których szczególnie dotknęła wstrzymana mobilność międzynarodowa i zamknięcie granic, jak również rzucenia światła na sytuację studentów zagranicznych w Krakowie. Nasi zaproszeni prelegenci Ewa Krzaklewska i Karolina Czerska-Shaw przedstawią kluczowe wnioski z badań dotyczących (nie)mobilności studentów zagranicznych w Krakowie w czasach COVID-19.

Na podstawie swoich danych badawczych, zebranych m.in. za pośrednictwem pięciu grup fokusowych i 7 pogłębionych wywiadów indywidualnych przeprowadzonych w okresie marzec-maj 2020 r., spróbują ocenić wpływ pandemii na studentów zagranicznych w Krakowie budujących swoje wykształcenie i kariery, ale także projekty tożsamości dotyczące mobilności. Janusz Mucha skomentuje wyniki tych badań w świetle analizy sytuacji studentów zagranicznych w Krakowie/Polsce przed pandemią koronawirusa przeprowadzoną przez niego i Konrada Pędziwiatra. David Cairns z Centrum Badań i Studiów Socjologii Uniwersytetu w Lizbonie również skomentuje wyniki badań w Krakowie oraz przedstawi wyniki badań prowadzonych w Portugalii, przez swój zespół, na temat, któremu poświęcone jest seminarium. Serdecznie zapraszamy studentów zagranicznych mieszkających w Polsce / Portugalii, a także w innych częściach świata do przyłączenia się do naszej dyskusji i rzucenia światła na ich doświadczenia życiowe/studia w ciągu ostatniego półrocza.

Data: 28 września 2020 r

Godzina: 13:00 (GMT), 14:00 (CET)

Aby dołączyć do seminarium, kliknij następujący adres Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/88967839956...

Meeting ID: 889 6783 9956

Passcode: p28Uyn


Prelegenci:

  • Ewa Krzaklewska – Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Karolina Czerska-Shaw – Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • Janusz Mucha – Komisja Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk
  • David Cairns – Centrum Badań i Studiów Socjologii, Instytut Uniwersytecki w Lizbonie
  • Moderatorzy: Konrad Pędziwiatr i Dobrosława Wiktor-Mach (CUE)

Uwagi:

  1. Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

  2. Badania przedstawione przez Ewę Krzaklewską i Karolinę Czerską-Shaw zostały przeprowadzone w ramach projektu „International Student (Im)mobility in Times of COVID-19” finansowanego przez konkurs SocietyNow! # 1 w ramach programu Excellence Initiative na Uniwersytet Jagielloński.

Nie(Mobilność) studentów zagranicznych w czasach pandemii – seminarium OWiM

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego