Godło Polski

Noworoczny Wieczór Kolęd i Pastorałek UEK - Oratorium „Do Betlejem”

Wydarzenia
2023-12-19

Noworoczny Wieczór Kolęd i Pastorałek UEK - Oratorium „Do Betlejem”

Zgodnie z coroczną tradycją, JM Rektor UEK zaprasza do wzięcia udziału w Noworocznym Wieczorze Kolęd i Pastorałek Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który odbędzie się w sobotę, 13 stycznia 2024 roku, o godz. 16.00, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym.

W tym roku wybierzemy się w muzyczną podróż „Do Betlejem”. Oratorium pod tym tytułem to współczesne kolędy i pastorałki, napisane do przepięknych tekstów XX-wiecznych, polskich poetów. Koncert o familijnym charakterze wprowadza widza w wyjątkowy, bożonarodzeniowy świat. Pełne pozytywnego przekazu świąteczne historie, opowiadane są przez solistów i chóry, którym towarzyszy orkiestra krakowskiej Filharmonii Futura. "Do Betlejem" to niepowtarzalne widowisko z udziałem najlepszych głosów polskiej sceny!

Na scenie UEK będą gościć soliści: Mietek Szcześniak, Sylwia Lorens, Izabela Szafrańska, Krzysztof Płonka, a także: Dziecięco-młodzieżowy Chór Fermata (przygotowanie: Anna Roj), soliści Chóru Niedzielnego SCKM (przygotowanie: Ewa Niewdana-Hady) oraz Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie „Dominanta” (przygotowanie: Małgorzata Langer-Król). Kompozytorem i aranżerem koncertu jest Mikołaj Blajda.

Zapisy na wydarzenie rozpoczynają się od środy tj. 20 grudnia, w Sekcji Socjalnej UEK – Budynek Główny, III piętro, pok. 301 (bezpośrednio przy windzie). Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne doświadczenia oraz ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o przemyślane zgłoszenia oraz informowanie Sekcji Socjalnej o rezygnacji z rezerwacji.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat Noworocznego Wieczoru Kolęd i Pastorałek UEK - Oratorium „Do Betlejem”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego