Godło Polski

Noworoczny Wieczór Kolęd z „Małą Armią Janosika”

Wydarzenia
2023-01-16

Noworoczny Wieczór Kolęd z „Małą Armią Janosika”

W sobotę, 14 stycznia 2023 r., w w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pawilonie Dydaktyczno-Sportowym odbył się tradycyjny Wieczór Kolęd Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W tym roku społeczność UEK miała przyjemność kolędować z zespołem „Mała Armia Janosika”.

Wydarzenie to było szczególnie ważne i radosne, bo po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, można było uczestniczyć w koncercie w sposób tradycyjny, a nie w formule online. Fakt ten podkreślił w swoim przemówieniu JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK:

– To wyjątkowe, noworoczne spotkanie od wielu lat gromadzi pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów naszej Uczelni wraz z całymi rodzinami, a także wielu jej przyjaciół i sympatyków. Dziękuję więc za tak liczną Państwa obecność – powiedział JM Rektor UEK.

– Boże Narodzenie uważane jest powszechnie za jedno z najpiękniejszych Świąt w ciągu roku. To czas, kiedy – jak mówią słowa popularnej pastorałki – gasną wszelkie spory. Czas radości, rodzinnych spotkań, prezentów, bliskości i pamięci. Naszą radość tradycyjnie wyrażamy poprzez wspólne kolędowanie – śpiewanie dawnych, ale także współczesnych pieśni opowiadających o narodzinach Jezusa oraz towarzyszących im wydarzeniach. (…) Mam nadzieję, że piękne kolędy i pastorałki, które za chwilę zaśpiewamy, będą dla nas okazją do spotkania i pojednania z drugim człowiekiem, czego sobie i wszystkim Państwu serdecznie życzę! – dodał dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK.

Koncert gościa specjalnego wieczoru, zespołu „Mała Armia Janosika”, poprzedził występ chóru „Dominanta” pod batutą Pani Małgorzaty Langer-Król. Wspólne kolędowanie i płynąca z niego radość, udzieliła się wszystkim uczestnikom koncertu, a dzieci z „Małej Armii Janosika” porwały do wspólnego śpiewania nie tylko najmłodszych słuchaczy. Dziękujemy wszystkim za obecność i już czekamy na kolejne kolędowanie społeczności UEK.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: