Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości

Wydarzenia
2020-09-24

Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości

Tegoroczne spotkanie środowiska akademickiego i praktyków rachunkowości – po raz pierwszy w długoletniej historii – odbywa się w formie hybrydowej. Wydarzenie rozpoczęło się 23 września i potrwa do 25 września.

Ogólnopolski Zjazd Katedr Rachunkowości patronatem honorowym objął Jego Magnificencja Rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, który uczestniczył w otwarciu Zjazdu.

Bardzo serdecznie witam wszystkich Państwa podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Rachunkowości pt. Egzogeniczne i endogeniczne uwarunkowania rachunkowości, organizowanego przez Katedrę Rachunkowości oraz Katedrę Rachunkowości Finansowej naszego Uniwersytetu. Cieszę się, że pomimo wciąż trudnej i nietypowej sytuacji, możemy spotkać się tu dziś za pośrednictwem Internetu, aby prowadzić wspólne dyskusje, wymieniać się wiedzą i doświadczeniami, a także przedstawiać wyniki badań naukowych – powitał uczestników Zjazdu dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, Rektor Uczelni.

Podczas trzech dni trwania Zjazdu zostanie poruszonych wiele ważnych tematów, istotnych z punktu widzenia współczesnej ekonomii. Miejsce rachunkowości w naukach ekonomicznych, kierunki zmian w regulacjach prawnych, sprawozdawczość, a nawet uwarunkowania kulturowe – wszystko to daje nam obraz problemów i wyzwań stojących przed współczesną rachunkowością – dodał JM Rektor.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo poprzez dedykowaną platformę internetową.

Szczegółowe informacje oraz program Zjazdu znajdują się na stronie internetowej wydarzenia (przejdź do strony).