Godło Polski

Piknik UEK 2023

Wydarzenia
2023-06-01

Piknik UEK 2023

„Niezmiernie cieszę się, że możemy się spotkać w zdecydowanie mniej formalnych niż na co dzień okolicznościach. Kontynuujemy dziś radosne obchody 98. Rocznicy założenia Uczelni, a także świętujemy Dzień Dziecka” - powiedział JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK na rozpoczęcie Pikniku dla Pracowników UEK oraz ich rodzin. Pełne atrakcji wydarzenie odbywało się na Kampusie naszej Uczelni 1 czerwca 2023 r.

Istotnie, tego dnia Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozbrzmiał muzyką i zamienił się wieloma kolorami. Przede wszystkim jednak wypełnił się uczestnikami Pikniku oraz stoiskami pełnymi atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi mogli znaleźć dla siebie nie tylko wygodne do odpoczynku i świętowania miejsce, ale także skorzystać z rozmaitych aktywności i ciekawych zajęć.

Strefa dziecięca, pokazy taneczne w wykonaniu uczniów z XXX Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, fotobudka, food trucki, zawody sportowe, pokazy bubble-show i zabawa z bańkami, magiczny show czy występu klaunów to tylko niektóre z atrakcji Pikniku UEK 2023.

Ciekawą inicjatywą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był cykl zajęć „Biblioteka bez tajemnic”, w ramach którego można było zwiedzić budynek Biblioteki Głównej UEK, wziąć udział w warsztatach origami, a także spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o książce i bibliotece. Pracownicy Biblioteki przygotowali również „Wiewiórkowe czytanie dla najmłodszych”.

Piknik UEK był okazją nie tylko do wspólnej radości i świętowania. Podczas uroczystego otwarcia JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur powiedział do Pracowników UEK:

Z ogromną radością i dumą obserwuję Państwa codzienną, nieraz ciężką pracę. Gorąco kibicuję Państwa badaniom naukowym, wykładom, konferencjom, wyjazdom, słowem całemu Państwa zaangażowaniu na polu rozwoju nauki. Podziwiam również długie godziny spędzone na – niezbędnych, a często niedocenianych – pracach administracyjnych i porządkowych, a także zapał, upór oraz zaangażowanie z jakimi dążycie Państwo do wyznaczonych sobie celów –mówił JM Rektor UEK.

Podczas Pikniku miało również miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu „Mała Wiewiórka na dużym kampusie”. Zwycięzcą została siedmioletnia Emilia Paluch.

Jednym z punktów programu był koncert kapeli góralskiej „Ciupaga”. Kapela „Ciupaga” to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom, o czym przekonali się również uczestnicy Pikniku UEK.

Zupełnie nową atrakcją Wydarzenia była możliwość zwiedzania nowo otwartego Laboratorium Grywalizacji VR, znajdującego się w Pawilonie G na Kampusie naszej Uczelni.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy detektywistyczne, przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Krakowie oraz Izbę Administracji Skarbowej. Odwiedzający mieli możliwość obejrzenia wyposażenia samochodu policyjnego oraz motocykla patrolowego. Każdy zainteresowany mógł także skorzystać z możliwości przejazdu policyjnym motocyklem. W strefie detektywistycznej znajdowało się również stoisko daktyloskopowe oraz policyjne psy tropiące.

Uczestnicy Pikniku mogli również obejrzeć wóz strażacki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz wyposażenie karetki Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Piknik UEK był również okazją do czynienia dobra – podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Honorowy Patronat nad Piknikiem UEK objął Pan Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerami Wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Fundacja Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego, Krakowski Holding Komunalny SA, Ustronianka oraz firma Wawel SA.

 

Patronat Honorowy nad Wydarzeniem objął pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Logotyp Partnera Wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

 

 

Logotyp Partnera Wydarzenia: Santander Bank Polska S.A.

 

Partner Wydarzenia: Santander Bank Polska S.A.

Logotyp Partnera Wydarzenia: Krakowski Holding Komunalny S.A.

 

Partner Wydarzenia: Krakowski Holding Komunalny S.A.

Logotyp Partnera Wydarzenia "Ustronianka Sp.z.o.o"

 

Partner Wydarzenia: "Ustronianka Sp. z.o.o."

Logotyp Partnera Wydarzenia "Wawel SA"

 

Partner Wydarzenia: "Wawel SA."