Pożegnanie Absolwentów kierunku Logistyka Międzynarodowa

Wydarzenia
2020-03-05
lubie to symbol 16 udostepnij symbol 137

Pożegnanie Absolwentów kierunku Logistyka Międzynarodowa

W minioną sobotę, 29 lutego 2020 roku odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów kierunku Logistyka Międzynarodowa, zorganizowana przez Katedrę Zarządzania Międzynarodowego.

Tegoroczne Pożegnanie było szesnastą uroczystością tego typu, wyjątkową nie tylko ze względu na charakterystyczną dla roku przestępnego datę, ale również dlatego, że 2020 jest rokiem, w którym obchodzimy 95-lecie naszego Uniwersytetu.

Po siedmiu semestrach zmagań z logistycznymi wyzwaniami, mury naszej uczelni opuściło ponad 250-ciu inżynierów. Podczas uroczystości towarzyszyli im bliscy i przyjaciele, a także przedstawiciele Władz Uczelni, sponsorzy, promotorzy prac inżynierskich i pracownicy Katedry.

Rozpoczęcie uroczystości uświetnił występ uczelnianego chóru „Dominanta”, który w tym roku świętuje 50-lecie istnienia. Następnie wiele pełnych życzliwości słów do Absolwentów skierowali: Kierownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego prof. UEK dr hab. Piotr Buła, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów prof. dr hab. Janina Filek, Dziekan Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości prof. UEK dr hab. Bernard Ziębicki, oraz główny sponsor uroczystości: Sylwia Duch-Bernaś, Prezes Zarządu GLOB-TRANS ITIS.

Nadszedł czas na rozdanie listów gratulacyjnych przez Promotorów. Ubrani w eleganckie togi i birety (za ich wypożyczenie dziękujemy Władzom Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Władzom Uniwersytetu Rolniczego, a za pomoc w transporcie dziękujemy firmie New Men by Jerzy Gałczyński) absolwenci dumnie wychodzili na scenę.

Następnie to właśnie oni zabrali głos i skierowali wiele ciepłych, sentymentalnych słów do swoich kolegów, bliskich oraz pracowników Uczelni. Krótkie przemówienia wygłosili: Przewodnicząca Parlamentu Studenckiego Magdalena Graca, starosta roku Jan Sroka oraz Julia Szmid i Szymon Adamczyk – przedstawiciele Stowarzyszenia Ad Meritum.

Nie zabrakło także miejsca na wyróżnienie absolwentów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem przez cały okres studiów i przyczynili się do rozwoju zarówno kierunku Logistyka Międzynarodowa, jak i Katedry Zarządzania Międzynarodowego.

Pomiędzy wręczaniem nagród i listów gratulacyjnych, a licznymi przemowami, uroczystość wzbogacili swoimi występami absolwenci i studenci kierunku Logistyka Międzynarodowa (Kasia Chudzik, Maciej Czwartos, Konrad Smoleń i Angelika Paterak).

Sobotnia uroczystość nie mogłaby się odbyć bez pomocy i wsparcia fundatorów oraz przyjaciół Katedry. Szczególne podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród płyną do: GLOB-TRANS ITIS Sp. z o.o. sp. k., Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”, BP Europa SE Oddział w Polsce, Wydawnictwa Literackiego, Urzędu Miasta Krakowa, Małopolskiej Hodowli Roślin sp. z o.o. oraz ZPC Skawa SA. Jak na kierunek Logistyka Międzynarodowa przystało wśród naszych sponsorów były również przedsiębiorstwa branżowe: Fiege Logistics oraz Amazon, które nie tylko przekazały naszym absolwentom mnóstwo świetnych nagród, ale także zaprosiły do wzięcia udziału w wiosennym programie stażowym w Fiege Logistics w Krakowie oraz do składania aplikacji o pracę do śląskiego oddziału Amazona.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a wszystkim zaangażowanym studentom, pracownikom Katedry Zarządzania Międzynarodowego oraz służbom naszej uczelni za przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Wszystkim absolwentom składamy serdeczne gratulacje, życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń – powodzenia!

Popularne artykuły

Aktualności 4 miesiące temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 27 dni temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności 4 miesiące temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Aktualności 2 miesiące temu

Członkowie Komitetów Naukowych PAN

Przedstawiamy listę pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy zostali wybrani na członków Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023 r.

Aktualności 3 miesiące temu

Prof. UEK dr hab. Marcin Gębarowski Członkiem Honorowym Polskiej Izby Przemysłu Targowego

W dniach 4-6 grudnia br. w Karpaczu miał miejsce XI Zimowy Zjazd Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Jednym z punktów wydarzenia było Walne Zgromadzenia Izby, podczas którego podjęta została uchwała o nadaniu tytułu „Członka Honorowego Polskiej Izby Przemysłu Targowego” prof. UEK dr. hab. Marcinowi Gębarowskiemu z Katedry Zarządzania Procesowego.

Wydarzenia miesiąc temu

ODWOŁANY Dzień Otwarty

Mając na uwadze zdrowie uczestników Dnia Otwartego UEK informujemy, że decyzją Władz Rektorskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wydarzenie zaplanowane na dzień 20.03.2020 zostaje odwołane. Decyzja została podjęta na podstawie stanowiska Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa z 2 marca 2020 roku w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-CoV-2.

Wydarzenia 6 miesięcy temu

95. Inauguracja Roku Akademickiego

Serdecznie zachęcamy do udziału w 95. Jubileuszowej Inauguracji Roku Akademickiego. Uroczystość odbędzie się 2 października.

Aktualności 21 dni temu

Pandemia czy panika? - dyskusja ekspertów

Wiadomości o koronawirusie (SARS-CoV-2) docierają ze wszystkich zakątków świata. Jedni wpadają w panikę, drudzy kpią. Niepewność, dezinformacja i szybkość, z jaką rozpowszechniamy fakty sprawiają, że coraz trudniej o zdrowy rozsądek.

Doniesienia naukowe 10 miesięcy temu

Płaca minimalna na Ukrainie nie docenia kapitału ludzkiego

Wynagrodzenia określone przepisami ukraińskiego prawa są o 20% niższe niż godziwa płaca minimalna wynikająca z teorii kapitału ludzkiego. Taka niezgodność uniemożliwia zachowanie indywidualnego kapitału ludzkiego pracownika i staje się podstawową przyczyną emigracji siły roboczej z Ukrainy.

Aktualności 5 miesięcy temu

Honoris Gratia dla prof. UEK dr. hab. inż. Andrzeja Chochoła oraz prof. UEK dr. hab. Piotra Buły

W minioną sobotę, 12 października br., podczas jubileuszowego – 5. spotkania byłych mieszkańców DS „Fafik”, Rektor UEK – prof. Andrzej Chochół oraz Dyrektor KSB – prof. Piotr Buła otrzymali z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa – p. Bogusława Kośmidera, odznaczenie Honoris Gratia przyznawane osobom zasłużonym dla Miasta Krakowa.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe miesiąc temu

Czy rynek nieruchomości mieszkaniowych na terenach miejskich może funkcjonować w „inteligentny” sposób?

Obecnie miasta przechodzą bardzo duże zmiany, które mają istotne implikacje dla funkcjonowania rynku nieruchomości. W szczególności, można stwierdzić, że tradycyjny rynek mieszkaniowy, naśladując w pewnym sensie koncepcję smart city, staje się coraz bardziej inteligentny.

Doniesienia naukowe 2 miesiące temu

Pierwszy rok projektu o czwartej rewolucji przemysłowej

Minął pierwszy rok realizacji jednego z największych grantów naukowych w historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Otrzymaliśmy blisko 12 milionów złotych na prowadzenie badań w 9 zespołach reprezentujących wszystkie uprawiane w naszej uczelni dyscypliny naukowe. Było to możliwe dzięki stworzeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – z inicjatywy prof. Stanisława Mazura – programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

Doniesienia naukowe 3 miesiące temu

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych – czym ono jest i w jakim kierunku zmierza rynek tych ubezpieczeń?

Ubezpieczenia cybernetyczne, inaczej cyberubezpieczenia, powstały pod koniec XX wieku w odpowiedzi na wzrost zagrożeń cybernetycznych i uchwalenie w USA przepisów o ochronie danych osobowych przewidujących surowe sankcje za dopuszczenie do ich wycieku. Zapewne tylko nieliczni pamiętają problem tzw. pluskwy millenijnej, odnoszący się do obaw o paraliż systemów komputerowych na masową skalę spowodowany kłopotami z zapisem roku 2000 w pamięci komputera.

Doniesienia naukowe 4 miesiące temu

Zintegrowany Program Rozwoju – POWER dla UEK

W ramach działania 3.5 Kompleksowe programy dla szkół wyższych programu POWER nasza uczelnia rozpoczęła od września tego roku 4-letnią realizację projektu obejmującego 6 komplementarnych zadań. Mają one charakter edukacyjny i inwestycyjny a są skierowane zarówno do studentów, jako pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych oraz pracowników administracji naszego uniwersytetu.