Seminarium: „Cyfrowa transformacja pracy: trendy, prognozy, dane”

Wydarzenia
2021-04-01

Seminarium: „Cyfrowa transformacja pracy: trendy, prognozy, dane”

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium online pt. „Cyfrowa transformacja pracy: trendy, prognozy, dane”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 6 kwietnia br. o godz. 11:30.

W trakcie seminarium poruszone zostaną kwestie związane z badaniami prowadzonymi na temat automatyzacji pracy i prognoz dotyczących stopnia zagrożenia wyparciem niektórych zawodów z rynku pracy.

Na tle ww. badań zostaną osadzone dane dotyczące wyników Polski w zakresie DESI (Digital Economy and Society Index), ze szczególnym wskazaniem na obszary integracji technologii przez przedsiębiorstwa oraz kapitału ludzkiego. Diagnoza sytuacji Polski w oparciu o te dane, uzupełniona zostanie prezentacją wyników badania DELab UW, dotyczącego tego, na ile polskie uczelnie kształcą kompetencje określane mianem „kompetencji przyszłości”.

Gościem spotkania będzie dr Joanna Mazur – analityczka DELab na Uniwersytecie Warszawskim. W 2021 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji UW. Jej doktorat dotyczył możliwości postrzegania programów używanych do zautomatyzowanego podejmowania decyzji jako informacji publicznej. W swoich badaniach łączy perspektywę prawną z socjologiczną.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/3900520830040852/

oraz na stronie projektu https://rev4.uek.krakow.pl/

Spotkanie transmitowane będzie się za pośrednictwem platformy konferencyjnej Zoom:

https://zoom.us/j/98272446443?pwd=QzRCdk1WR2wyOEswT3dNTGxHUnVqdz09

Seminarium organizowane jest w ramach projektu Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej, finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą “Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019-2022.

Plakat promujący seminarium „Cyfrowa transformacja pracy: trendy, prognozy, dane”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego