Seminarium „Cyfrowy tayloryzm: Automatyzacja a nadzór w pracy przyszłości"

Wydarzenia
2020-12-07

Seminarium „Cyfrowy tayloryzm: Automatyzacja a nadzór w pracy przyszłości"

Zachęcamy do udziału w seminarium online organizowanym w ramach projektu „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” realizowanego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 13:00, a jego tematyka dotyczyć będzie procesów automatyzacji w przemyśle oraz zawodów przyszłości.

Nasze rozumienie automatyzacji pracy zmieniło się. Najpierw wraz ze wzrostem znaczenia pracy umysłowej, kreatywnej – zdawałoby się odpornej na automatyzację ze strony surowych ramion robota – a w ostatnich latach rozwojem specjalistycznego oraz wszechstronnego oprogramowania.

Ostatnim takim wynalazkiem jest sztuczna inteligencja (AI) – algorytmy dzięki odpowiednio dużej liczbie danych są w stanie przeskoczyć nasze możliwości poznawcze i decyzyjne. Wraz z automatyzacją obserwujemy też proces rosnącego nadzoru pracy, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.

Gościem spotkania będzie Jan Zygmuntowski– kierownik programu Zarządzanie i AI w Cyfrowym Społeczeństwie (Management and AI in Digital Society) na studiach licencjackich w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekonomista zainteresowany problematyką rozwojową, ekonomią i polityką nowych technologii oraz gospodarką cyfrową. Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii. Współzałożyciel i w latach 2015-2020 prezes zarządu think-tanku Instrat, gdzie odpowiadał za program badawczy „Gospodarka cyfrowa”. Autor książki "Kapitalizmu sieci".

Seminarium transmitowane będzie za pośrednictwem platformy konferencyjnej Zoom.

 

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/96322573508?pwd=NjJ3Q3pqTEhCaXVHSWhqQ0xIdHljdz09

Dodatkowe informacje na temat seminarium można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2376532765811927

oraz

na stronie projektu: https://rev4.uek.krakow.pl/

Serdecznie zapraszamy.

Plakat wydarzenia

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego