Seminarium „Cyfrowy tayloryzm: Automatyzacja a nadzór w pracy przyszłości"
Zachęcamy do udziału w seminarium online organizowanym w ramach projektu „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” realizowanego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 13:00, a jego tematyka dotyczyć będzie procesów automatyzacji w przemyśle oraz zawodów przyszłości.
Nasze rozumienie automatyzacji pracy zmieniło się. Najpierw wraz ze wzrostem znaczenia pracy umysłowej, kreatywnej – zdawałoby się odpornej na automatyzację ze strony surowych ramion robota – a w ostatnich latach rozwojem specjalistycznego oraz wszechstronnego oprogramowania.
Ostatnim takim wynalazkiem jest sztuczna inteligencja (AI) – algorytmy dzięki odpowiednio dużej liczbie danych są w stanie przeskoczyć nasze możliwości poznawcze i decyzyjne. Wraz z automatyzacją obserwujemy też proces rosnącego nadzoru pracy, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa.
Gościem spotkania będzie Jan Zygmuntowski– kierownik programu Zarządzanie i AI w Cyfrowym Społeczeństwie (Management and AI in Digital Society) na studiach licencjackich w Akademii Leona Koźmińskiego. Ekonomista zainteresowany problematyką rozwojową, ekonomią i polityką nowych technologii oraz gospodarką cyfrową. Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii. Współzałożyciel i w latach 2015-2020 prezes zarządu think-tanku Instrat, gdzie odpowiadał za program badawczy „Gospodarka cyfrowa”. Autor książki "Kapitalizmu sieci".
Seminarium transmitowane będzie za pośrednictwem platformy konferencyjnej Zoom.
Link do spotkania:
https://zoom.us/j/96322573508?pwd=NjJ3Q3pqTEhCaXVHSWhqQ0xIdHljdz09
Dodatkowe informacje na temat seminarium można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2376532765811927
oraz
na stronie projektu: https://rev4.uek.krakow.pl/
Serdecznie zapraszamy.
