Seminarium: „Dojrzałość cyfrowa polskich przedsiębiorstw”

Wydarzenia
2021-06-07

Seminarium: „Dojrzałość cyfrowa polskich przedsiębiorstw”

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. „Dojrzałość cyfrowa polskich przedsiębiorstw”. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 11:30.

Cyfryzacja w branżach fizycznych, takich jak produkcja, opiera się na wielu pętlach sprzężenia zwrotnego, między stałą alokacją danych procesów fizycznych a tłumaczeniem decyzji opartych na danych na te procesy fizyczne. W przypadku produkcji i innych "fizycznych gałęzi przemysłu", transformacja cyfrowa wynika nie tylko z faktu, że "oprogramowanie zjada świat", ale w szczególności z faktu, że "sztuczna inteligencja zjada oprogramowanie". Przemysł 4.0 byłby niemożliwy bez wprowadzenia innowacji cyfrowych, które utożsamiają się w inteligentnych algorytmach szlifujących dane z niespotykaną dotąd szybkością i zmieniających procesowe i organizacyjne funkcjonowanie firm.

Gościem spotkania będzie dr hab. Katarzyna Śledziewska, prof. UW, Dyrektor Zarządzająca DELab UW oraz Kierowniczka Działania II.3.6. POB V "Budowa Impactful Digital Alliance" w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Profesor na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Readie, Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Zespołu Ekspertów Rady Odpowiedzialnego Przywództwa FOB.

Tematem spotkania będzie wdrażanie innowacji cyfrowych w gospodarce.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie projektu https://rev4.uek.krakow.pl/

Spotkanie transmitowane będzie się za pośrednictwem platformy konferencyjnej Zoom:

https://zoom.us/j/94284406429?pwd=eVkzUzBENUN5ZjEzRk1DQlZOWk1kdz09

Data: 15 czerwca 2021 r.

Godzina: 11:30

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą “Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019-2022.

Plakat seminarium „Dojrzałość cyfrowa polskich przedsiębiorstw”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego