Seminarium: „Flexible Jobs Make Parents Happier: Evidence from Australia”

Wydarzenia
2021-05-27

Seminarium: „Flexible Jobs Make Parents Happier: Evidence from Australia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium zatytułowanym „Flexible Jobs Make Parents Happier: Evidence from Australia”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 1 czerwca br. o godz. 13:30.

Jak pokazują najnowsze badania, satysfakcja z życia młodych ludzi spada w okresie wchodzenia w etap rodzicielstwa. Spadek ten jest często przypisywany konfliktowi pomiędzy pracą i rodziną. Analiza wyników na podstawie studium przypadku w oparciu o dane z australijskiego sondażu gospodarstw domowych (HILDA) dostarcza przekonujących dowodów, że praca elastyczna łagodzi spadek subiektywnego dobrostanu, co wynika ze zmniejszenia stresu związanego z konfliktem pomiędzy pracą a rodziną. Ponadto, przeprowadzone badania pokazują także istotne różnice pomiędzy płciami w zakresie wpływu elastycznych form zatrudnienia na satysfakcję z życia wśród matek i ojców.

W trakcie spotkania zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytanie jak różne formy elastycznego zatrudnienia mogą złagodzić spadek satysfakcji życiowej rodziców w tym okresie.

Gościem spotkania będzie dr Agnieszka Postępska z University of Groningen (Holandia), badaczka IZA (Institute of Labour Economics) oraz specjalistka w GLO (Global Labour Organisation).

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/271411658105300

oraz na stronie projektu https://rev4.uek.krakow.pl/

 

Spotkanie transmitowane będzie się za pośrednictwem platformy konferencyjnej Zoom:

https://zoom.us/j/97684487389?pwd=NVJiejJwZVFyeWpOamwrZ3ZqVlBUZz09

 

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Społeczno-gospodarcze konsekwencje czwartej rewolucji przemysłowej” finansowanego w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą “Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019-2022.

Plakat wydarzenia

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego